Ņemot vērā saslimstības ar Covid-19, kā arī hospitalizēto Covid-19 pacientu un stacionāros esošo Covid-19 pacientu skaita samazināšanos, Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēdē nolemts Covid-19 pacientu stacionāro ārstēšanu nodrošināt tikai lielākajās Latvijas slimnīcās.

Kā informēja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders, paredzēts, ka no trešdienas Covid-19 pacienti, kuriem nepieciešama ārstēšana slimnīcā, tiks nogādāti Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, Liepājas Reģionālajā slimnīcā, Daugavpils Reģionālajā slimnīcā un Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Savukārt dzemdētājas, kurām ir konstatēta Covid-19 infekcija, tiks stacionētas reģionālajās slimnīcās, Rīgas dzemdību namā vai Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Vienlaikus ir noteikts, ka reģionālajās slimnīcās saglabāsies tā dēvētās tranzīta nodaļas vai gultas, kā arī paredzēts, ka, pieaugot Covid-19 pacientu skaitam, Covid-19 nodaļas slimnīcās tiks atjaunotas divu dienu laikā.

Šādas izmaiņas ļaus slimnīcām pārprofilēt gultas, lai nodrošinātu citu ārstniecības profilu pacientu ārstēšanu, kas šobrīd ir pieaugusi. Straujais pacientu skaita pieaugums skaidrojams ar Covid-19 pandēmijas ietekmē atliktajiem plānveida veselības aprūpes pakalpojumiem.

Lai mazinātu gultu noslodzi augstāka līmeņa ārstniecības iestādēs, ministrijas ieskatā būtu nepieciešams no augstāka līmeņa ārstniecības iestādēm pārvest tos pacientus, kuru veselības stāvoklis ir stabils, taču nepieciešama terapijas pabeigšana, uz zemāka līmeņa ārstniecības iestādēm.

Pēc ārkārtas medicīniskās situācijas atcelšanas pacientu pārvešanu no augstāka līmeņa ārstniecības iestādēm uz zemāka līmeņa ārstniecības iestādēm slimnīcas veic patstāvīgi, izmantojot savu transportu vai piesaistot ārpakalpojumu.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 53 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un reģistrēti divi ar šo slimību saistīti nāves gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra sniegtā informācija.

Saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs pēdējās diennakts laikā samazinājies no 35,8 līdz 33,9 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: