Sākoties vasaras sezonai, kad par apkuri vairs nav jāmaksā, itin bieži aktualizējas jautājums, kāpēc papildus par karstā ūdens sagatavošanu jāmaksā arī vēl par karstā ūdens cirkulāciju.

Nereti vien iedzīvotāji vēršas arī pie pašvaldības SIA Ventspils siltums, izsakot bažas par karstā ūdens padeves sistēmas darbību, jo vannas istabā dvieļu žāvētāji ir auksti, bet, atverot krānu, kādu brīdi ir jānotecina vēsais ūdens, kamēr pa to sāk tecēt karsts ūdens.

Skaidrojot situāciju, uzņēmums Ventspils siltums vispirms vēlas vērst uzmanību, ka centralizētai apkures sistēmai pieslēgtajām ēkām siltumenerģija vasaras mēnešos tiek patērēta ne tikai karstā ūdens sagatavošanai, bet arī cirkulācijai, kas nepieciešama, lai uzturētu karstā ūdens temperatūru ēkas kopējā sistēmā, tostarp stāvvados un dvieļu žāvētājos. Lai iedzīvotāji savos dzīvokļos saņemtu karsto ūdeni, tam visu laiku ir jācirkulē mājas iekšējā sistēmā. Tā kā karstais ūdens tiek sagatavots turpat dzīvojamās mājas siltumpunktā un, cirkulējot pa ēkas iekšējo sistēmu, tas atdziest, ir nepieciešams ūdeni atkārtoti sildīt. Tā arī rodas siltumenerģijas patēriņš ūdens cirkulācijas nodrošināšanai.

Taču daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pēc to tehniskajiem projektiem un izbūvētajiem inženiertīkliem nav vienādas, tāpēc arī karstā ūdens cirkulācijas sistēmas atšķiras:

 • sistēma bez cirkulācijas – tajās mājās, kur patērētājam pēc karstā ūdens krāna atvēršanas ir jānogaida, kamēr karstais ūdens no ēkas siltumpunkta pa stāvvadiem tiek nodots uz augšējiem stāviem un dzīvoklī sāk tecēt pa krānu. Tas nozīmē, ka šajās mājās ir ierīkota mazā cirkulācijas līnija, kas iet tikai pa pagrabu līdz stāvvadiem. Šādā sistēmā karstais ūdens atkārtoti necirkulē un tas stāvvadā atdziest;

 • sistēma ar cirkulāciju – tajās mājās, kur karstais ūdens visu diennakti rotē pa recirkulācijas līniju un atgriežoties siltummainī tiek piesildīts līdz noteiktajai temperatūrai. Tas nozīmē, ka karstā ūdens temperatūra tiek automātiski vienmērīgi uzturēta, lai nodrošinātu karstā ūdens pieejamību uzreiz pēc karstā ūdens krāna atgriešanas.

Daudzi iedzīvotāji arī pieļauj, ka maksa par ūdens cirkulāciju ir kā papildu maksājums, taču vēlamies paskaidrot, ka tā ir viena izdevumu pozīcija par siltumenerģijas piegādi dzīvojamajai mājai. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem maksu par cirkulāciju aprēķina kā starpību starp ēkas siltumpuktā uzskaitīto siltumenerģijas daudzumu un karstā ūdens sagatavošanai izlietoto siltumenerģiju. Tā kā cirkulācijas sistēma ir visas mājas kopīpašums, tad izdevumi par tās uzturēšanu tiek sadalīti vienādās daļās starp visiem dzīvokļu īpašniekiem. Tas nozīmē, ka par cirkulāciju ir jāmaksā neatkarīgi no tā, vai kādā dzīvoklī tiek vai netiek lietots karstais ūdens.

Ar detalizētu skaidrojumu, kā tiek aprēķināta maksa par karsto ūdeni un cirkulāciju, var iepazīties uzņēmuma Ventspils siltums mājaslapas sadaļā Kas ir maksa par cirkulāciju?

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -4
  Joker 29.06.2021, 18:39:38

  Neciešu Ventspils siltumu. Izspiež no ventspilnieka visu cik var un mazliet vairāk.

 • -3
  Didzis_P 29.06.2021, 23:39:19

  Muahhh, bet dzīvot ar ērtībāk taču gribi, vai ne, ka pilnīgi riebj? :D Ja tavuprāt kāds no kaut kā izspiež, tad ņem un tajā mājā griež to karsto trubu ciet un dzīvo vēsā mierā!

 • -2
  Eeeeeeeeee 29.06.2021, 22:09:53

  Šī valsts tev novilks pēdējo kreklus un vēl liks samaksāt par izmazgāšanu! :)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: