Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šodien visā Latvijā ieslēdza trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas darbību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus un to signāla dzirdamību, kā arī starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, TV) noslēgto līgumu darbības izpildi.

No 29 Kurzemē izvietotajām trauksmes sirēnām, bez traucējumiem un bojājumiem nostrādāja 24 trauksmes sirēnas, pa vienai sirēnai nenostrādāja Liepājā, Pāvilostā un Brocēnos, bet Ventspilī nenostrādāja divas trauksmes sirēnas.

''Ir būtiski regulāri pārbaudīt trauksmes sirēnas un, ja ir kādas aizķeršanās vai traucējumi, tie tiktu pamanīti un novērsti, tādējādi nodrošinot to, ka reālā situācijā sirēnas nostrādātu bez problēmām. Tāpat arī šī pārbaude ir atgādinājums iedzīvotājiem par šo sabiedrības apziņošanas veidu gadījumā, ja notiktu ārkārtas situācija. Šodienas trauksmes sirēnu pārbaude ir vērtējama kā pozitīva, jo tika konstatētas dažas problēmas, kas tuvākajā laikā ir jāatrisina, lai visas trauksmes sirēnas turpmāk nostrādātu. Par konstatētajiem traucējumiem, VUGD informēs Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas atbild par trauksmes sirēnu uzturēšanu. Gadījumā, ja trauksmes sirēnu pārbaudes laikā tās nedzirdējāt, nesatraucieties, jo ārkārtas gadījumos tiks izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem.'' norāda VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks Oļģerts Smalkais.

Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, teritoriālās apbūves īpatnībām, pilsētas ikdienas trokšņiem, gaisa mitruma un vēja stipruma). VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, iedzīvotājiem jāieslēdz televizori un radioaparāti vai citas ierīces, piemēram, mobilo telefonu radiouztvērēji, informācijas saņemšanai par to ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 8. augusta noteikumu Nr.440 ''Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība'' VUGD veic trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi, lai pārbaudītu trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli un sadarbību ar plašsaziņas līdzekļiem (radio un TV).

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  Brajens 28.06.2021, 16:04:49

  Nezinu, kur īsti, bet viena nostrādāja aptuveni 15min vēlāk, nekā visas pārējās.

 • 0
  Aigars G. 29.06.2021, 00:31:41

  Kam tie vispār vajadzīgi ir? Kad vetra bija gadus desmit atpakaļ un pilsētā pazuda elektrība ,tad neviena sirēn neskanēj ! Daudzi muk prom no pilsēt bev viss taures paziņojumī

 • 0
  tiešām suns 30.06.2021, 00:52:11

  nu nenostrādāja arī vb ziņu dienests-dega pārventā slavenai ēkai jumts bet ziņa par muļķīgu vēstuli no cietuma bija svarīgāka. kā jums mīļie ventiņi tas patīk.?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: