Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 14. aprīļa plkst. 6.30 līdz 15.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 13 izsaukumus - deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 10.07 saņemts izsaukums uz Talsu ielu Ventspilī, kur atkritumu konteinerā dega atkritumi 0.5m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 10.23.

Aizvadītajā diennaktī dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki:
Dampeļu gatvē Ventspilī dega kūla 500m2 un 200m2 platībā;
Embūtes ielā Ventspilī dega kūla 20m2 platībā.
Ventspils novada Piltenē dega kūla 300m2 un 60m2 platībā.
VUGD brīdina - par kūlas dedzināšanu fiziskas personas var sodīt ar piecdesmit sešām līdz 140 naudas soda vienībām. Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu, viena naudas vienība ir 5 euro. Tādējādi naudas sods par kūlas dedzināšanu ir no 280 līdz 700 euro.

Glābjot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušus dzīvniekus, vakar Ventspils ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja kaķi, kas bija iestrēdzis atvērtā loga ailē. VUGD atgādina, ka iedzīvotājiem ir jāpieskata un jāparūpējas par saviem četrkājainajiem draugiem, lai nevērības vai neuzmanības dēļ dzīvnieki neciestu.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 87 izsaukumus - 51 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 28 kūlas un trīs meža ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • 0
  covid-21 Ventspils 15.04.2021, 09:39:57

  Kaķu un citu mājdzīvnieku glābšanu vajadzētu pārkvalificēt par maksas pakalpojumu,ar priekšapmaksu,ja dzīvnieks nokļuvis šaurā bezizejā īpašnieka nolaidības dēļ.
  Laikā,kad glābēji noņemas ar mājzvēra atpestīšanu,citā vietā var izcelties ugunsgrēks,kur dzēsēju klātbūtne vairāk nepieciešama.

 • 0
  tiešām suns Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  pilnīgi nepiekrītu-jebkuršs cilvēks maksā nodokļus,zemes un nekustamā īpašuma nodoklis ir visiem kuri nedzīvo krūmos...mēs jau esam samaksājuši.citādi iznāks kā ar makslīgi izdomātu noteikumu par piegulošo teritoriju-kuršs uzgrūsts uz iedzīvotāju pleciem...piekrītu ka dzīvnieki jāpieskata kārtīgāk-ir lieli suņi kuri staigā kur grib,saimnieki zināmi. priekš tam ir policija -lai strādā un soda individuāli...

 • 0
  Janis Zvejnieks Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Tie$am, suni ir lieli :))))saimniecei vajadzetu vinu pieskatit kartigak,a to pavasaris,hren vinu zin,kur sis vazajas :)))))))

 • 0
  tiešām suns Pirms 4 nedēļām

  nu tad lieks darbs municipāļiem, kamēr nevienu nesakož arī labi. pieaudzis vēl varētu suni padzīt bet bērns diez vai...

 • -1
  tiešām suns Pirms 4 nedēļām

  bildē kaķis kolosāls..ruds un apmierināts ar dzīvi...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: