Pēc pirmās instances tiesas notiesājošā sprieduma Aivaram Lembergam ir tiesības kandidēt pašvaldības vēlēšanās, izriet no Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāves Lauras Zaharovas teiktā.

Atbildot uz jautājumu par Lemberga tiesībām kandidēt pašvaldību vēlēšanās, CVK pārstāve skaidroja, - kamēr attiecībā uz Lembergu nav stājies spēkā notiesājošs spriedums, tikmēr viņam ir tiesības kandidēt pašvaldību vēlēšanās.

Tiesības kandidēt ir liegtas tad, ja pret personu stājas spēkā notiesājošs spriedums galīgajā instancē, skaidroja Zaharova.

Tiesnese Irīna Jasone pirmdien žurnālistiem teica, ka Lembergam ir piemērota brīvības atņemšana un viņš ievietots ieslodzījuma vietā, līdz ar to, viņasprāt, Lembergam nav iespēju piedalīties domes sēdēs.

Pašvaldību vēlēšanas pašlaik paredzētas jūnija sākumā. Lembergam līdz pirmdienas sprieduma pasludināšanai bija piemērots drošības līdzeklis - aizliegums pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus. Šis drošības līdzeklis gan neliedza viņam būt ievēlētam Ventspils pašvaldībā.

Līdz ar pirmdienas tiesas spriedumu minētais drošības līdzeklis ir atcelts, jo tiesa Lembergam piemēroja apcietinājumu.

Lasi vēl

Komentāri (26)

 • -17
  keda Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Abloms :D

 • -8
  Juris Orinskis Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Un tāds "godīgs" Ventspils ierēdnītis, patriots, kura sazagtās mantas un aktīvu sarakstu jālasa gandrīz divas stundas, kuram padsmitiem draugi, kolēģi, šoferi, līdzgaitnieki, liecinieki pēkšņi apmiruši kā mušas.....
  noteikti varētu startēt kedaiņu komandas priekšgalā?
  Un, ko viņš solītu - ka vēl kādas kravas un kaimiņzemju firmas izdzīs no Ventspils un Latvijas, ka vēl bari ar kolēģiem, lieciniekiem pēkšņi apmirs? Ka nākamo konfiscējamās mantas sarakstu būs jālasa trīs stundas?

 • -29
  keda Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  es pilnīgi redzu, ka tev siekalas šķīst, kad šito raksta... Tā 90tajos, ventamonjaku kārtojot, vēlējies un bija pārliecināts, ka tevi arī pieslēgs pie siles, bet palika tika pie ventīļiem?

 • -25
  arcus Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Paga, paga! Tu ko? Apvaino cilvēku slepkavībās????? Par to var pašam sanākt nepatikšanas.

 • -6
  Opaps Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Lūdz konkrētu info

 • -6
  Pipars Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Ta jau iznāk ,ka tagad viš pilnā apmērā var pildīt domes priekšēdētāja pienākumus????

 • -17
  keda Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Hahaha, nu jā, ja tas drošības līdzeklis vairs nav spēkā :D Klaundāde totāla un absurds :D

 • -7
  Juris Orinskis Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Jā, pipar, tikai padotajiem un kalpiem arī jāpārvācas uz centrālcietumu!

 • -6
  FerdinanTs. Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Ja padotie savā laikā zināja par lielā priekšnieka štellēm,tad var sanākt ne viens vien tiesas process līdzzinātājiem par neziņošanu par noziegumu.

 • -23
  keda Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Ferdij, vai Lembergam ir notiesājošs spriedums par kādu apsūdzību, kas būtu saistīta ar domes darbu? Nevajag te atkal ar demagoģiju nodarboties un bāzt visu vienā maisā. Lembergu tiesā par viņa darbību, nevis par viņa darbību pilsētas domē.

 • -3
  Neue.Ordnung Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Ka tik beigās nesanāk tā,ka "Puzes punduris" ,čokā sēdēdams,nesavāc sev vēl vairāk līdzjutējus?
  Svētmoceklis,****...

 • -6
  krustmateflorence Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  neuztraucaties lieki, Tieslietu ministrs seko visam personīgi līdzi, šoreiz sveikā neizspruks, gana k.k.p. kuros uzturēta apsūdzība.
  Rīgas apgabal tiesā jau nestrādā muļķi, spriedums ir maigi sakot , pa mīkstu, ja pa desas sluņķa piesavināšanos notiesā uz 7. gadiem, tad pa miljonu sazagšanu vajadzētu dot 20.gadus.

 • -3
  yolo Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Ventas Balss savu mazo iknedēļas iestudēto citku tagad raidīs no centrālcietuma? Lai nesanāk, ka aborigēni paliek neziņā par notikumiem ārpasaulē

 • -2
  Aggnesse Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Nezinu vai meli, bet mēļo apkārt, ka vakar pēc visiem notikumiem
  Domes apkārtnē manīts esot bijis salūts..?!?!?

 • 0
  Knak-knak Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Pārventā arī bija salūts, pa logu redzēju. Kāds ļoti priecājās.

 • -1
  krustmateflorence Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  vai iknedēļas šovs šonedēļ tiks pāraidīts no centrālcietuma kameras, mēs nezinām, tur jau kafiju ar lašu maizītēm un melnajiem ikriem -nevienu nebaro, bet šai valstī viss ir iespējams.

 • 0
  ventspilniece.lv-2 Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Gan jau to pašu balandu ēdīs,ko citi.Jeb varbūt gribēs kļūt vienlīdzīgāks par citiem ieslodzītajiem?

 • -2
  Neue.Ordnung Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Vai tas nav absurds,ka cietumnieks (vienalga,kādā pārsūdzības stadijā) varētu kandidēt vēlēšanās?
  Varbūt,ka vēl nav par vēlu ,lai savāktu parakstus un izdarītu izmaiņas vēlēšanu likumos?
  Par Ventspili-brīvu no Lemberga!!!

 • -4
  Krima Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Tad ventiñi kolektīvi varēs vērsties tiesā. Mums nevajag mēru- cietumnieku. Tas būtu ne tikai amorāli..

 • -2
  Ina Fominova Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Amorali bija visus sos 12 gadus iekrampeties sedekli un nepaklauties prokuroram un tiesai par atstadinasanu. Lembergam ar morali nav nekada sakara, bet nav jau launuma bez labuma. Nebutu vilcis lietu garuma, kazi, sen jau butu atsedejis savu sroku un varetu baudit vecumdienas.
  P.s. Interesanti, ka tagad valsts skatas uz noziedziga veida iegutas algas un nomaksatajiem nodokliem, no kuriem Lembergam maksa vecuma pensiju ? Visas tas tranzita un biznesa asociacijas, kuras uznemumi maksaja biedru naudas, lai Lembergs varetu sanemt algu - daza pat 10 tukstosus menesi, a tranzitbizness izcakst tapat ka osta, un Ventspils attistibas agentura, kur ari Lembergs kartigu algu sanema, kamer Ventspils attistijusies no visiem maizes, galas, piena kombinatiem, un pilsetniekiem partiku pieved no citiem novadiem, mebelu ceha un skaidu platnu ceha, un pilsetnieki perk citur razotas mebeles un skaidu plates, ventilatoru rupnicas un vel sa ta, nu bet, alga, protams, tika sanemta...

 • -4
  Neue.Ordnung Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Par Ventspili-brīvu no Lemberga!

 • -2
  Sandra Harmonija Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  vajadzētu pieņemt LIkumu , ja esi bijis cietumā - strādāt politikā nevar- bet ir viena iespēja ,kur pārtaisa par CILVĒKU- par karavīru.

 • -6
  Brīvība Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Mani priecē ka Aiviņš až 12. gadus vazaja aiz deguna šo degradējošo sistēmu, kas spilgti savu degradāciju parādīja kovid afērā.
  Tā vietā lai prokurori ierosinātu krimināllietu par Latvijas valsts graušanu un postīšanu saistībā ar to,
  vajā cilvēciņu par seniem notikumiem.

 • -5
  Soft Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Nē nu, ko lai saka? Brīvostā reideristi šauj salūtu un ēd kūku, kuru rotā cipars 5. Tieši tik "attīstīti" viņi ir. Patiesībā izrādās, ka Lembergs ir nevainīgs līdz pilna sprieduma pasludināšanai, kas varot ilgt aptuveni veselu gadu. Izrādās, ka viņš nemaz neizcieš sodu, bet ir vienkārši apcietināts. Sodu, loģiski, var sākt izciest, ja tāds vispār ir piespriests, t.i. aptuveni pēc gada. Nākamajā dienā tiek izziņots, ka Lembergs kandidē pašvaldību vēlēšanās ar 1.numuru savas partijas sarakstā un, pēc politologu prognozēm, iegūs vēl vairāk iedzīvotāju balsu kā iepriekš. Sakiet, lūdzu, vai tie, kuri šobrīd ir ievākušies brīvostas ēkā, nav pilnīgi idioti?

 • -1
  Neue.Ordnung Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/bordans-lemberga-tiesas-process-bija-simbols-90-gadiem/?utm_source=inbox.lv&utm_medium=top&utm_campaign=widgets

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: