Ventspils pilsētas dome izsaka neizpratni par Rīgas apgabaltiesas 1. instances spriedumu domes priekšsēdētājam Aivaram Lembergam un piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu – uzskata par absolūti nepamatotu.

Pašvaldības izplatītā paziņojumā pieļauts, ka šo spriedumu, iespējams, ietekmējis atsevišķu personu politiskais spiediens, kas pēdējā laikā ticis izdarīts uz tiesu, pieprasot notiesājošu spriedumu.

«Īpaši neizprotams ir tiesas lēmums par piemēroto drošības līdzekli. Domei nav ziņu, ka līdzšinējās tiesvedības procesa laikā Aivars Lembergs būtu pārkāpis viņam līdz šim piemērotos drošības līdzekļus. Tai skaitā Aivars Lembergs ar procesa virzītāja atļauju daudzkārt ir atstājis valsti, un nepastāv risks par iespējamo izvairīšanos no atbildības. A. Lemberga pilnīga izolācija ir absolūti nepamatota un, iespējams, izdarīta ar mērķi nepieļaut viņa piedalīšanos gaidāmajās pašvaldības vēlēšanās,» teikts paziņojumā.

Lasi vēl

Komentāri (24)

 • 0
  Ēriks Kanders 73 Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Citādi domājošajam ko spēj ...

 • -3
  Ardis Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Paģeļņiki uztraucas par sevi...

 • -3
  Garrote. Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Vai nevajadzēja tos vietniekus sēdināt blakus šefam uz apsūdzēto sola?
  Kā Nirnbergā?

 • -9
  ventspilnieks 36,7 Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Nevaig sašust, ievēlēsim tāpat, kaut Noriļskā cinka raktuvēs šams atrastos ;)

 • -2
  Juris Orinskis Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Visi jau nav vienādi domē. Arī fon Braunu Verneram darbiņš pēc kara atradās.

 • -18
  arcus Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Protams, ka nav! Ir arī tādi, ar sirdsšķīsto Ģ.V.K priekšgalā, kas to vien cenšas darīt, ka strādāt pretēji ventspilnieku interesēm!

 • -1
  Krišs Daugulis Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  ...domes priekšsēdētājam...?
  Mjā

 • -5
  Juris Orinskis Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Tās ventspilnieku intereses būtu, lai viņus apzog, kā iepriekš un vēl vairāk? Lai viņu bērniem Ventspilī ir tikai viszemāk apmaksātie darbi, ja vispār ir?
  Lai ventspilnieki var lepoties, ka lūk bijušais Ventspils dievs Cīrihē, naudu bankās slēpdams, ieraudzīja plastmasas govis uz ielām un lika sataisīt pa lēto tādas zvejnieku un jūrnieku pilsētā Ventspilī? Dažas gan ir pat no apkrāsota finiera. Līdzības, tā teikt, ka Ventspili ilgi varēja slaukt un ventspilniekus?

 • -13
  Lielais Kretīns Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Ja nav smadzenes, tad jau normālu darbu nevar strādāt. Ja ir smadzenes, tad uzreiz pēc tehnikuma/vidusskolas var saņemt 2k mēnesi uz rokas strādājot te pat Ventspili, bet nu vieglāk jau vainot valdību nekā pats padomāt, kapēc varu atrast tikai zemu apmaksātu darbu...

 • -9
  Kristiāna Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Jūs vispār kaut ko par reālo situāciju Ventspilī ziniet? Šobrīd ir pandēmiju un bezdarbs būtiski aug visā pasaulē, tomēr Ventspilniekiem ir darbs, un pirms pandēmijas bezdarba līmenis Ventspilī bija krietni zemāks kā citur Latvijā - Jūs to sauktu par sliktu rādītāju vai par "Ja darbs vispār ir"? Turklāt jāatceras, ka ne visi cilvēki, kas reģistrējušies kā bezdarbnieki grib un mēģina atrast darbu, ir tie "mūžīgie bezdarbnieki", kuri gluži vienkārši negrib strādāt un tikai dzīvo uz pabalstiem.
  Ja ir vēlme strādāt tad darbu vienmēr var atrast! Un atalgojums ir atkarīgs arī no izglītības līmeņa un pieredzes. Nu nevar cilvēks ar deviņu klašu izglītību bez jebkādas pieredzes gribēt augsti kvalificētu darbu ar nesamērīgi augstu algu, nu nevar! Katram darbiņam ir sava alga. Un, ja cilvēks ir gatavs mācīties, tad viss notiek! Turklāt ir mums pieejami pārkvalifikācijas kursi, iespējas ir, ir tikai jāgrib un jādara!

 • -2
  Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļa Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Aicinam neizplatīt nepatiesu informāciju par ekonomisko situāciju pilsētā!

  Saskaņā ar NVA datiem Ventspils pilsētā janvārī bija zemākais bezdarba līmenis Kurzemē (6,1 %) un 52 % Ventspils filiālē reģistrēto bezdarbnieku jaunu darbu atrod ātrāk kā sešu mēnešu laikā. Savukārt NVA vakanču datubāzē uz 2021. gada 22. februāri reģistrētas 188 aktuālas vakances.
  Saskaņā ar VSAA sniegto informāciju Ventspilī vidējā apdrošināšanas iemaksu alga 2020. gada 9 mēnešos bija 960 EUR.

  Ja Jums neizdodas darbs pie darba dēvēja, ir iespēja kļūt par pašnodarbināto vai uzņēmēju. Ventspils pilsētas pašvaldība, lai esošajiem un topošajiem Ventspils uzņēmējiem būtu ērtāk uzzināt par biznesa uzsākšanas un attīstības iespējām pilsētā, 2017.gadā Pils ielā 17, atklāja Ventspils Biznesa atbalsta centru (BAC).

  Aicinām iepazīties ar informāciju par BAC : https://www.ventspils.lv/lat/bizness/ventspils_biznesa_atbalsta_centrs/ .

 • -15
  marsis Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Juris Orinskis... nepriecājies par ātru.. gan jau nāks Rīgas ielikteņi, kas noslauks Ventspili tā pa īsto... tad varēsi runāt par slaukšanu..

 • -1
  Ina Fominova Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Pastastiet, ludzu, kas tad Ventspili ir palicis, ko slaukt ? Ja nu vienigi tas plastmasas un puku govis...

 • -3
  Kaudzītes brālis Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Cietumi taču celti priekš cilvēkiem,ne suņiem.Un tur dzīvo cilvēki,ne suņi.Kāpēc jāuztraucas,ka arī Lembergs tur uzturēsies?

 • -11
  Pipars Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Kur ventspilnieku atbalsts pilsētas mēram?
  Kur ventspilnieku protesti pret pilsētas mēra ietupināšanu???
  Kur piketi,gajieni,demonstrācijas,vēstuļu kalni uz Saeimu,Ministru kabinetu,prokuratūru ,Eiropas preses izdevumiem?
  Kā ventiņi plāno aizstāvēt savu mēru un pievērst šim jautājumam visplašāko uzmanību???

 • -2
  davoxs Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Kādam tak tas viss ir jāvada, jāorganizē. Nāksies tev uzņemties vadību, saukt cīņā. Te ar aktivitātēm forumā vien nepietiks. Tavs laiks ir pienācis!

 • -3
  Pipars Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Nēesmu ne mēra fans,ne atbalstītājs.
  Tā kā lai to dara fani un atbalstītāji!

 • -3
  Juris Orinskis Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Vakar pilsētā bija salūts!

 • 0
  tiešām suns Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  tas nu gan būtu furors ja kliķe rakstītu ko citu.tomer varbūt sal uts bija viņu darbs.

 • -6
  еs Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Maldinoša informācija: "šo spriedumu, iespējams, ietekmējis atsevišķu personu politiskais spiediens, kas pēdējā laikā ticis izdarīts uz tiesu, pieprasot notiesājošu spriedumu".


  Realitāte: Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāja preses konferencē norādīja, ka tiesas sastāvs neizjuta nedz politisko, nedz masu mediju, nedz arī sabiedrības spiedienu.

 • -2
  yolo Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Preses konferencēs tikai taisnību saka?

 • -2
  Krima Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Vakar Kārtības rullī izskanēja informācija, ka Lembergs valstij nozadzis - precīzi tā - "nozadzis" no pusmiljarda līdz miljardam. Šo summu precizēs, izejot no pantiem, kuros apsūdzēts un kuros attaisnots. Jebkurā gadījumā diez vai 5 gadi par to ir liels laiks, jāsaka, ka ļoti maigs sods. Prokuratūra prasīja 8.

 • -2
  an2ru2 Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Nebūtu šis papagailis izlaists no būra 2007.gadā , tiesāšanās jau sen būtu beigusies.

 • -1
  Neue.Ordnung Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Nekas,čokā tak ne pirmo reizi.Paies 14 karantīnas dienas,tiks hātā pie citiem.Varbūt vēl par balandieri izdodas uzkalpoties,tad pavisam labi.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: