Ventspils pilsētas dome pieņēmusi lēmumu neatbalstīt Ventspils brīvostas pārvaldes 2021. gada budžeta projektu, kas, kā paredz vēl 2004. gadā noslēgtā vienošanās, jāsaskaņo ar pašvaldību.

Pašvaldība skaidro, ka ņemot vērā Brīvostas nozīmi un tās nesaraujamo saikni ar visas Ventspils pilsētas pašvaldības attīstību kopumā, 2021. gada budžeta projekts ir vairākkārtīgi izvērtēts ar nozari saistītajās, atbildīgajās domes struktūrvienībās, Ventspils pilsētas pašvaldības iestādē Ventspils osta, kā arī domes Ekonomikas un budžeta komisijā un Finanšu komitejā, un konstatēts, ka Brīvosta atsakās sniegt informāciju pietiekamā apmērā pamatota lēmuma pieņemšanai.

Lai nodrošinātu Brīvostas nepārtrauktu saimniecisko darbību, dome atbalstīja Brīvostas operatīvos izdevumus. Tāpat tiek atbalstītas Brīvostas investīcijas, kuras saistītas ar divu Eiropas Savienības Kohēzijas fondu apguvi, kā arī Ventspils rūpnieciskā parka attīstību.

Ventspils pilsētas administratīvās teritorijas platība ir 5 786 ha, tai skaitā 2 451,39 ha jeb 42,36% aizņem Ventspils brīvostas teritorija. Savukārt, Ventspils brīvostas teritorijā ir 1 236,13 ha Ventspils pilsētas pašvaldības īpašumā vai valdījumā esoši zemes gabali un arī ielu teritorijas 83 ha platībā. Tādējādi, Ventspils brīvostas teritorijā faktiski atrodas 1 319 ha zemes jeb 54% no Ventspils pilsētas pašvaldības īpašumā esošā zemju aktīva.

2004. gadā starp domi un Brīvostu tika noslēgts līgums par Brīvostai valdījumā nodoto domes pamatlīdzekļu apsaimniekošanu, ar kuru Brīvostai valdījumā nodoti Ventspils pilsētas pašvaldības pamatlīdzekļi (gan nekustamie īpašumi, gan kustamā manta) 166 miljonu eiro vērtībā. Tajā skaitā Pašvaldības manta 66 miljonu eiro vērtībā izsniegta Brīvostai kā ķīla ar mērķi piesaistīt kredītresursus infrastruktūras attīstības projektu realizācijai.

«Ņemot vērā to, ka pēc 2019. gada 12. decembra grozījumiem Likumā par ostām, kad Brīvostas valdē vairs nedrīkstēja būt pašvaldības pārstāvju, pašvaldībai nav lemšanas tiesību par tās mantas pārvaldības jautājumiem, kā arī būtiski samazinājies pašvaldībai pieejamās informācijas apjoms, domei jāgūst pārliecība, ka minētie īpašumi tiek pienācīgi apsaimniekoti, un ka Brīvosta spēs segt uzņemtās kredītsaistības, neapdraudot pašvaldības mantu. Brīvostas budžeta saskaņošana ar domi nav tikai formāls process, un tam jānoris tā, lai dome varētu sekmēt tiesisku un lietderīgu Brīvostai nodotās pašvaldības mantas izmantošanu. Tādējādi pašvaldībai ir tiesības arī saņemt no Brīvostas informāciju tādā apjomā, lai minēto varētu pienācīgi izdarīt,» skaidro Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes Ventspils osta vadītājs Imants Sarmulis.

Lasi vēl

Komentāri (25)

 • -3
  reku Pirms 2 nedēļām

  Vai tad sadalīt nevar?
  Tā,lai vienam nav nekādas daļas gar otru?

 • -6
  Soft Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Interesanti, kā var nebūt daļas gar to, kas ir tev zem kājām un deguna priekšā? Osta jau nav kaut kur gaisā parauta, tā atrodas praktiski pilsētas centrā. Viss ir saistīts, sākot no infrastruktūras, kas ir pievadceļi, komunikācijas, apgaismojums, un beidzot ar to, ka katrs puteklītis un ostas troksnis ietekmē pilsētā dzīvojošos cilvēkus.

 • -17
  ^^—^^ Pirms 2 nedēļām

  varētu jau mēģināt, tikai cik iespējams tas ir - ja brīvostas valdījumā ir domes zemes + dome tās ir atļāvusi izmantot kā ķīlu, lai brīvosta varētu paņemt sev paņemtu kredītu...

 • -1
  Pipars Pirms 2 nedēļām

  Kāpēc tik dīvaina politika no Latvijas valsts institūciju puses? Kas vainojams tranzīta nozares apzinātā graušanā? Muļķība, ambīcijas, absolūta situācijas neizpratne vai kas cits? Pareizs, visticamāk,

  Vēl 2008. gadā TV3 raidījums Nekā personīga stāstīja par kādu iekšējai lietošanai domātu vēstuli no Baltkrievijas Ārlietu un Ekonomikas ministrijas sarakstes, kurā runāts par to, kāpēc baltkrieviem Latvijā neveicas ar kālija sāls tranzītu. Baltkrievijas ekonomikas ministra vietnieks Voroņeckis rakstīja: “Visi lielie Latvijas uzņēmēji, ar kuriem esam tikušies, apstiprina saistību starp bijušo Latvijas Ministru prezidentu Šķēli, satiksmes ministru Šleseru un Aivaru Lembergu. Šī grupa daudzējādā ziņā nosaka valdības politiku, it īpaši ekonomikas jomā, jo katram no nosauktajiem politiķiem ir savi ambiciozi biznesa plāni un tie cenšas valsts līmenī panākt labvēlīgus lēmumus.” Tālāk secināts, ka kālija sāls pārkraušanu caur Ventspils ostu apdraud Ventspils uzņēmēju savstarpējie ķīviņi.

 • -4
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām

  Es vēl gadus 15 atpakaļ aizdomājos, kāpēc pus pilsētas ir atdota ostai. Kad atklātībā parādījās cipari, cik nosmeļ valde, tad bija skaidrs, kāpēc?
  Tagad var tikai uzburt ainiņu, ka stagnācija pletīsies plašumā.
  Ne Rīgā, ne Klaipēdā, ne Roterdamā nav tāds ūnikums, ka, lai aizbrauktu uz lielveikalu, jāšķērso ostas teritorija :)

  Skumji. Reku leiši, nav jāmāk valoda, lai saprastu: "Uosto direkcijos rezultatai: augo ir pajamos, ir pelnas."

 • -1
  Varis Paijs Pirms 2 nedēļām

  Ha , ha , ha! Tev kāds nodokli prasa, ka brīvostas teritorija jāškērso? Nav ienācis prātā, ka puse pilsētas atdota brīvostai, lai domei ne par ko nav jāmaksā? Kā domā, kurš tad maksā par ielu tīrīšanu, puķu skulptūrām, gudrajiem luksoforiem? Vecais jau šo visu ir izcili sakārtojis - ķipa atdod nodod kaimiņam apsaimniekošanā savu koridoru, kaimiņš tīra, vasko, signalizāciju uzliek, un beigās uzklausa, ka sūdīgi strādājis, jo nav iesniedzis atskaiti, cik kilogramu gružu izvests no koridora.

 • -1
  Egils Liepins Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Tieši tā, zīmēja brīvostas teritoriju ar zīmuli, kā ienāk prātā. Lai varētu pēc iespējas vairāk manipulēt ar uzņēmumiem, jo Domē tomēr opozīcija maisījās, likumi vairāk utt. Bet nu redz kā aplauzās, ka tieši visu brīvostu atņēma.

 • -11
  sranskis Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Pajoliņ, paskaties Rīgas brīvostas karti un tad te perd! Pamēģini aizbraukt uz Bolderāju nešķērsojot ostas teritoriju! Liepājā nedaudz savādāk- tur ir speciālā ekonomiskā zona, bet tā vienalga aizņēm 65% no pilsētas teritorijas!

 • -7
  Soft Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Varētu padomāt, ka ventspilniekiem no tā kāds sliktums, ka pašvaldības zeme ir brīvostas teritorijā? Pašvaldība, tas ir ventspilnieki, tātad ventspilniekiem pieder zeme brīvostas teritorijā. Tātad ventspilnieki par to zemi var lemt, to var iznomāt un gūt ieņēmumus, no ieņēmumiem maksāt pabalstus, uzturēt skolas, remontēt ielas utt. Un, kas tur slikts? Tas ir saimnieciski. Cits pilsētas galva to zemi jau sen būtu izpārdevis, naudu piesavinājies un laicīgi no politiskās skatuves nogājis. Tieši tā citviet Latvijā notiek. Paskaidro sīkāk par to valdi, kura valde, ko nosmeļ un kāds sakars tam ar teritoriju, kas iekļauta brīvostas zonā?

 • -3
  Oskars123 Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Agrāk līdz pat mazajai naftas bāzei zemes bija brīvostai, tagad pilsētas komunikācijas ir aizvilktas līdz Tērauda ielai. Pirms Dampeļiem pa kluso iztirgota zeme, būvējas privātmājas. Laivu būdās parādījies A. Ābele, kas nozīmē gatavojas nākamais etaps. Par iedzīvotāju nodokļiem radītā nekam nevajadzīgā Ventspils osta ar, stagnējošu vadītāju priekšgalā, ir tīra līdzekļu izšķēršdēšana.

 • -10
  Soft Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Kas tad konkrēti tev nepatīk tajā, ka ielas un komunikācijas ir izbūvētas līdz Tērauda ielai? Tas taču ir brīnišķīgi, ka jaunās ģimenes ceļ mājokļus! Pašvaldība par visu ir padomājusi un efektīvi izmantojusi ES projektu naudu. Iespējams tāpēc arī iekļāva nolaistās teritorijas brīvostas zonā, lai tās varētu sakopt un attīstīt par Eiropas naudu. Tas ir tālredzīgi un saimnieciski pareizi. Katram ventspilniekam par to tikai jāpriecājas. Varbūt gribētu, lai viss pamazām sagrūst un aizaug?!

 • -1
  Oskars123 Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Soft - varbūt izlasīsi vēlreiz un padomāsi par ko iet runa! Jeb Tev nav lemts?

 • -9
  Soft Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Nu par ko tad tā runa tev tur iet? Nekāds kopsakars nav. wtf...Ābele laivu būdās, pa kluso iztirgota zeme, Tērauda ielas komunikācijas un mazā naftas bāze?! Dikti gribējās izteikties pats nezin par ko?

 • 0
  Oskars123 Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Apsveicu! Sīvajā cīņā ar intelektu esi uzvarējis, neesi ļāvis tam veikt vardarbību ar savām smadzenēm! Tā turpini! Vēlu veiksmes!

 • -3
  Kristiāna Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Nē, nu Oskar, sit nost, bet es arī nesaprotu, kas slikts ir tajā, ka ielas un komunikācijas aizvilktas līdz pat tērauda ielai. Un tur var celt mājas! Ja jau ceļ, tad ir, kas grib te dzīvot un strādāt. Un būs arī nākotnē, jo ja ceļ māju, tad jau doma par ģimeni un nākotni ir. Vai tieši tas jums , Oskar, šķiet tas sliktākais. Ka cilvēki grib te dzīvot, strādāt, veidot ģimenes, jo tas ir pret to, ko maļ opozīcija, ka pilsēta "izmirstot"!
  Muļķības - dzīvokļi ir pilni, nav pustukšu māju, tiek celtas ar vien jaunas mājas, ir ar vien vairāk jaunu ģimeņu, bērnudārzi, par spīti tam, cik mums to ir daudz ir pilni, un būs jauns, un arī tajā būs bērni!
  Tas laikam ir jūsu murgs, ka pilsētā plaukst un attīstās!

 • -4
  Juris Orinskis Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Sranski, arī Rīgas brīvostā tas pats ž...ebreja dēls ir šeptējies gadu desmitiem. Varētu padomāt, ka nezini.
  Vēl tikai jāpaceļ papīri, kas ir Klaipēdas ostā kālija sāls pārkraušanas stividoru akcionāri, kas ir akcionāri Primorskā!
  Un mīti par dižo Ventspils patriotu izplēnēs, kā rīta migla.

 • -11
  sranskis Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Tev ir pierādījumi, ka Lembergs bija-ir Rīgas brīvostā? Interesanti, tad kāpēc to viņam Knābis un Bordana kliķe nav piekabinājusi?

 • -8
  Soft Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Gribi vai negribi, bet tas kā Ventspils ir attīstījusies pēdējos trīsdesmit gados nav nekāds mīts. Nevar noliegt acīm redzamo.

 • -3
  Evgueni Romachkine Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Идет искажение комментариев

 • -8
  sranskis Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Neraksti nezināmiem ķeburiem, bet valsts valodā, tad neizkažīsies, putlerist!

 • -2
  Angriff Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  sranskim
  Ar ko putlerists būtu sliktāks par lembergistu?
  Abi labi,bāz tik maisā!

 • -2
  sranskis Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Lai putlerists raksta savā putleristānā savā kirilicā! Bet nē, viņām te jālien!

 • -2
  Evgueni Romachkine Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Лембергса надо брать под стражу и наводить порядок в местной думе

 • -5
  Opaps Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Duraks !!!!! Nezini valsts valodu ????? Tad brauc uz austrumiem !!!!!!!!!!!!!!!

 • -4
  keda Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Kā man patīk šitie revolucionāri, kas pirms kaut ko dara,pat nenoskaidro, kas sagaida :D Tas ir kā tajā anekdotē, kad čaļi meklēja Smoļnijā alu, bet izrādījās, ka tas ir Ziemas pilī :D Tāāāds abloms, ka izrādās, ka nevar Brīvostā tik un tā šiverēt bez domes ziņas :D Un kaaaaaaaaaaa Kristovskis, esot jau trešo(?) gadu valdē, par to neko nezināja? Iekodušies milzīgā kaulā, ko sākumā domāja, ka viegli sakošļās, bet tagad nesaprot, spļaut ārā vai tomēr provēt norīt :D

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: