Skolēnu pārtikas paciņu saturs neatbilst krīzes situācijai, jo tajās dominē citu valstu, nevis vietējo ražotāju un pārstrādātāju produkcija, šādu nostāju pauda Latvijas Zemnieku savienība (LZS).

"Krīzes laikā šis ir viens no labākajiem instrumentiem, kā atbalstīt vietējos pārtikas ražotājus un pārstrādātājus. Uzskatām, ka steidzami jāpārskata iepirkumu procedūras un noteikumi, lai šo situāciju krasi mainītu," teikts partijas paziņojumā.

LZS atbalsta to, ka skolēniem, kuriem Covid-19 pandēmijas laikā ir jāmācās attālinātajā režīmā, pašvaldības skolas pusdienu vietā nodrošina dažādu pārtikas produktu pakas.

Politiskā spēka pārstāvji akcentē, ka nav pieņemami, ka savus bērnus par valsts atbalstu ēdinām ar citu valstu ražoto produkciju, tā sildot citu valstu ekonomiku, bet par saviem ražotājiem un pārstrādātājiem neiestājamies.

LZS priekšsēdētājs Armands Krauze pauž, ka runa ir par ikdienas pārtikas precēm, jo skolēnu pārtikas pakās ir piens, piena izstrādājumi, sausās brokastu pārslas, konservi, šokolāde, cepumi un citi produkti, kas lielākoties ir ražoti citās valstīs.

"Arī mūsu ražotāji var nodrošināt šādus vai līdzīgus produktus pakas satura aizpildīšanai. Jo īpaši piena produktu segmentā - mums ir pasaules līmeņa pārstrādes rūpnīcas, kas ražo produkciju ne vien vietējam, bet arī eksporta tirgiem," akcentē Krauze.

LZS līderis skaidro, ka tas ir īpaši svarīgi situācijā, kad piena iepirkuma cena ir nokritusi un piena apjoms vismaz divas reizes pārsniedz to, ko paši spējam patērēt. Tāpat jāatbalsta vietējo augļu, dārzeņu, gaļas, maizes, graudaugu un olu īpatsvars bērnu skolas pakās, pauž politiķis.

Arī LZS valdes priekšsēdētāja vietnieks Ringolds Arnītis akcentē, ka izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai steidzami jārod risinājums, lai skolēnu pārtikas paciņās būtu Latvijā ražoti produkti.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -2
    Nif nifs 14.12.2020, 23:06:00

    Ko viņš gvelž, mūsu pakā praktiski visi bija vietējie produkti. Izņemot mandarīnus. Ļoti laba un pārdomāta. Paldies tiem, kas kalkulēja un gādāja.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: