Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem, šā gada martā vidējā āra gaisa temperatūra Ventspilī sasniedza +3,6°C, kas ir par vienu grādu zemāka nekā februārī.

Ventspilnieku kopējais patērētais siltumenerģijas apjoms martā sasniedzis 16 578 MWh, kas attiecībā pret februāri ir par 1870 MWh mazāk, tomēr vēršam uzmanību, ka kopējais siltumenerģijas samazinājums neatspoguļo katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu.

Lai arī maksu par apkuri un karstā ūdens sagatavošanu veido siltumenerģijas tarifs, kas visiem uzņēmuma Ventspils siltums klientiem ir vienāds – 54,90 eiro/MWh, mainīgā daļa, kas ietekmē maksājuma apmēru, ir tikai un vienīgi ēkas siltuma patēriņš MWh, ko katrā mājā uzskaita siltumskaitītājs, kas ir verificēts un noplombēts, un kura rādījumi ir fiksējami un neietekmējami. Tas nozīmē, cik māja ir patērējusi MWh siltuma, par tik arī tiek veikts aprēķins. Arī faktorus, kādēļ mainās maksājuma apjoms par apkuri, uzņēmums Ventspils siltums nevar ietekmēt, jo tas, kādi ir ēkas siltummezglā iestatītie parametri apkures un karstā ūdens nodrošināšanai, kas ietekmē mājas kopējo siltumenerģijas patēriņu, ir mājas pārvaldnieka pārziņā. Siltumenerģijas ražotājs par to neatbild.

Praksē esam saskārušies, ka bieži vien klienti salīdzina kopējo rēķina summu, kurā norādīts gan maksājums par apkuri, gan maksājums par karsto ūdeni, kura patēriņš ik mēnesi ir mainīgs lielums, jo tas ir atkarīgs no iedzīvotāju vajadzībām un paradumiem. Tā kā tieši karstā ūdens patēriņa apjoms jeb, precīzāk, tā sagatavošanai izlietotais siltuma daudzums ir mainīgs lielums, mainās gan ēkas kopējais siltumenerģijas patēriņš, gan arī attiecīgi rēķina summa par apkuri un karstā ūdens sagatavošanu.

Detalizētu informāciju par centralizētai apkures sistēmai pieslēgto ēku siltumenerģijas patēriņu ik mēnesi iedzīvotāji var aplūkot uzņēmuma mājaslapā: http://ventspilssiltums.lv/lv/e-pakalpojumi/informacija-par-eku-siltuma-paterinu.

Atgādinām, ka uzņēmums Ventspils siltums ražo un piegādā siltumenerģiju līdz dzīvojamo ēku ievadiem un nenodrošina mājas iekšējās apkures sistēmas darbību.

Apmaksāta informācija.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: