Ārkārtējās situācijas laikā pasi ar beigušos derīguma termiņu varēs izmantot personas identificēšanai, paredz Saeimas apstiprinātie valdības lēmuma par ārkārtējās situācijas izsludināšanu grozījumi.

Turpmāk, ja Latvijā izsniegtam personu apliecinošam dokumentam ir beidzies derīguma termiņš, tad šis dokuments joprojām ir izmantojams personas identificēšanai ārkārtējās situācijas laikā. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieks vai viņa pilnvarota amatpersona gan varēs izdarīt izņēmumus attiecībā uz personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu, ja to prasa neatliekama vajadzība.

Tāpat paredzēts, ka ārzemnieki, kuri Latvijā uzturējās likumīgi līdz 13. martam un kuru likumīgās uzturēšanās termiņš beidzies pēc minētā datuma, var turpināt uzturēties Latvijā ārkārtējās situācijas laikā, nenoformējot jaunu uzturēšanās atļauju vai nesaņemot vīzu un saglabājot tiesības uz nodarbinātību, ja tādas ir noteiktas ar minētajiem dokumentiem.

Ārzemniekiem, kuri vēlas turpināt uzturēties Latvijā ar uzturēšanās atļauju, dokumenti atļaujas pieprasīšanai vai reģistrēšanai jāiesniedz elektroniski, apstiprinot pieteikumu un pievienotos dokumentus ar drošu elektronisko parakstu vai nosūtot pa pastu.

Jau ziņots, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Virkne valsts pārvaldes iestāžu arī pārtraukušas sniegt pakalpojumus klātienē.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde iepriekš informējusi, ka klienti ignorējuši 14 dienu karantīnu pēc atgriešanās no vīrusa skartajām valstīm, tāpēc pārvalde pārtrauks uzturēšanās atļauju un vīzu pieteikumu pakalpojumu sniegšanu klātienē.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: