Labklājības ministre Ramona Petraviča ir apņēmusies turpināt sarunas ar pašvaldībām, lai vienotos, ka tās vismaz reizi ceturksnī pārbauda savā pārziņā esošās sociālās aprūpes iestādes, sniedzot rezultātus Labklājības ministrijai (LM), informēja labklājības ministres padomniece Liesma Kalve.

"Līdz šim nav notikusi šāda sadarbība, tomēr esmu apņēmusies to sākt un kopā risināt sociālos jautājumus ciešā sadarbībā ne tikai aprūpes iestāžu darba uzlabošanas nolūkā, bet daudz plašākā kontekstā," pauda Petraviča.

Ministres padomniece apgalvoja, ka Petraviča arī regulāri apmeklē valsts sociālās aprūpes centru filiāles, tiekas ar to darbiniekiem un runā ar iemītniekiem.

2019. un 2020. gada valsts budžeta veidošanas laikā LM prioritātēm tika piešķirti papildus 8,4 miljoni eiro, no kuriem 4,8 miljonus eiro ministrija novirzīja valsts sociālās aprūpes centru darbinieku atalgojuma palielinājumam. Šogad šo darbinieku atalgojuma palielināšanai piešķirti papildus 6,4 miljoni eiro, norādīja Kalve.

Ministre uzskata, ka ar algu palielinājumu ir panākts lūzuma punkts līdzšinējā atalgojuma sistēmā valsts sociālās aprūpes centros strādājošajiem, kā rezultātā ministre sagaida arī augstas kvalitātes darbu aprūpes iestādēs.

Petraviča mudina visas iesaistītās puses turpināt intensīvu darbu, lai valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centru pakalpojumu līmenis atbilstu visaugstākajiem standartiem. Viņasprāt, pēdējos gados veiktie uzlabojumi ir solis pareizajā virzienā, kā rezultātā būtu jāuzlabojas arī iestāžu sniegto pakalpojumu kvalitātei.

Viņa piebilda, ka šogad valsts sociālās aprūpes centru infrastruktūras sakārtošanai un sadzīves apstākļu uzlabošanai tiks tērēti vairāk nekā divi miljoni eiro, radot drošus un mājīgus sadzīves apstākļus centra iemītniekiem.

Pēc LM sniegtajiem datiem, patlaban sociālās aprūpes centros kopumā dzīvo aptuveni 12 000 iedzīvotāju.

Ministres padomniece skaidroja, ka piecos valsts sociālās aprūpes centros atrodas gandrīz 4000 iedzīvotāju un tajos strādā aptuveni 3000 darbinieku. Savukārt pašvaldību un citu organizāciju sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas 170 iestādēs uzturas gandrīz 8000 cilvēku, kurus apkalpo 4300 darbinieki.

Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens", tā žurnālistei uzdodoties par aprūpētāju un kādu laika strādājot vienā Rīgas pašvaldībai un vienā Jūrmalas pašvaldībai piederošā sociālās aprūpes centrā, kā arī vienā valsts sociālās aprūpes centrā, konstatēja, ka aprūpes minimums personām tiek nodrošināts, bet iemītnieki dienas pavada bezdarbībā.

Secināts arī, ka instruktāža par darbu ir nepietiekama un ar klientiem jauno darbinieku neiepazīstina. Tāpat novēroti vairāki gadījumi, kuros aprūpētāja ar liegumiem soda iemītniekus.

Petraviča norādīja, ka sociālās aprūpes centros notiekošo ministrija kontrolē, ja kāds uzraksta sūdzību. Kopumā 874 pakalpojumu sniedzējus uzrauga četri cilvēki, viņa skaidroja.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • -1
  FerdinanTs. 29.01.2020, 16:24:15

  Pārbaudīs,vai uz nabagmāju iemītniekiem netiek izmēģinātas jaunas zāles?

 • -1
  Nah Nahs VIII 29.01.2020, 20:28:31

  Vienkāršākais problēmas risinājums teorētiski-iedot padzerties saldu tējiņu.
  Tad vairs nebūs vajadzīgs kontrolēt...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: