Zināmi Zaļo un zemnieku savienības sarakstā 10.Saeimas vēlēšanām Kurzemē ar pirmo numuru varētu kandidēt Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze.

 Zemgalē pirmais varētu būt Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. Vidzemē kandidātu saraksta līderis varētu būt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, bet ar otro numuru varētu startēt līdzšinējais Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka, ziņo LETA.

Zināms, ka kandidātu vidū būs arī bijušais Augstākās padomes deputāts un "Unibankas" vadītājs Andris Bērziņš.

Latgales vēlēšanu apgabalā ar pirmo numuru kandidēs vides ministrs Raimonds Vējonis. Zināms, ka kandidātu vidū minētajā apgabalā būs arī svarcēlājs un līdzšinējais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs, kā arī, iespējams, sarakstā tiks iekļauts no Tautas partijas ievēlētais līdzšinējais Saeimas deputāts Jānis Klaužs.

ZZS vēl konsultējas par Rīgas saraksta līderi. Ja Saeima būtu atbalstījusi izmaiņas Vēlēšanu likumā, kas ļautu pašvaldības deputātiem izvēlēties saglabāt pašvaldības deputāta mandātu vai pieņemt Saeimas deputāta mandātu, tad pirmais numurs Rīgas vēlēšanu apgabalā būtu Ventspils mēram Aivaram Lembergam.

Tradicionāli Rīgas vēlēšanu apgabalā ZZS nav plaša atbalsta, tādēļ partija meklē spēcīgu kandidātu.

ZZS vēl neatklāj, vai Lembergs varētu piekrist kandidēt, norādot, ka šo lēmumu pagaidām zina tikai viņš pats.

Brigmanis aģentūrai LETA uzsvēris, ka deputātu kandidāti vēl nekur oficiāli nav apspriesti un par to būšot zināms tikai jūlijā. "Varbūt, ka tie kandidāti arī būs, bet lēmums nav pieņemts," sacīja Brigmanis, paužot sarūgtinājumu par iespējamo kandidātu publiskošanu.

Fotogrāfijā - Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: