Sporta skolas Spars jaunie spēlētāji 2009./2010.gada kopvērtējumā finišē otrajā vietā.

Swedbank Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālsacensībās Spars spēlētāji iekļuva 13 finālos no 14. Septiņās vecuma grupās par 14 medaļu komplektiem sacentās valsts 108 labākās meiteņu un zēnu komandas. Katrā vecuma grupā finālos spēlēja astoņas labākās vienības.

A, B1, B2, C1 un C2 vecuma grupu finālsacensības pirmo reizi notika jaunā formātā, apakšgrupu turnīrs tika nomainīts ar play off sistēmu – ceturtdaļfināls, pusfināls un fināls.Swedbank LJBL finālos iekļuva 24 sporta skolu komandas. Ventspilnieki bija viena no tām septiņām komandām, kura tika pārstāvēta gan ar meiteņu, gan zēnu komandām.

Pie medaļām tika kopsummā tika 16 sporta skolas. Zelta godalgas nopelnīja deviņu sporta skolu audzēkņi. Meiteņu konkurencē titulus ieguva Rīdzenes (3 reizes), Kolibri (2), TTP/DSN un Juglas basketbolistes. Toties zēniem to paveica piecas komandas BJSC DSN (2), Jelgava (2), Ķeizarmežs, BS Rīga un mūsu sporta skolas Spars spēlētāji.

D2 grupā (1998.gadā dzimuši un jaunāki) meitenes ieguva sesto vietu, trenere Ineta Leite, tādu pašu rezultātu uzrādīja Jura Petrova trenētie zēni. D1 čempionātā meitenēm (1997.g.dz.), kuras trenē arī Ineta Leite ventspilniecēm 5.vieta, bet labākie Latvijā šajā vecumā ir Raita Silarāja audzēkņi. C2 grupā (1996.g.dz) Jāņa un Daces Ļaksu trenētās meitenes ieguva bronzas medaļas, Ginta Fogeļa audzēkņiem septītā vieta.

C1 grupā (1995.g.dz) meitenēm nedaudz pietrūka līdz goda pjedestālam un ierindojās ceturtajā vietā, treneri Jānis un Dace Ļaksas, zēniem Andra Gūtmaņa vadībā izdevās izcīnīt bronzas medaļas. B2 grupā (1994.g.dz.) otras labākās Latvijā Jāņa un Daces Ļaksu audzēknes, tāpat otrie arī Andra Gūtmaņa spēlētāji. B1 grupā (1993.g.dz) meitenes Benitas Lučinas vadībā ieguva astoto vietu, bet Raita Silarāja zēniem septītā vieta. Vecākajā A grupā (1991.g.dz) meiteņu komanda netika pārstāvēta finālsacensībās, bet zēniem noslēgumā bronzas godalgas, treneris Juris Petrovs.

Par pirmo vietu pienākas astoņi punkti un attiecīgi par katru zemāko vietu viens punkts mazāk. Čempionāta noslēgumā sporta skolas Spars audzēkņiem izdevās iegūt otro vietu, pirmie šoreiz Rīdzenes spēlētāji. Ventspils komandai kopvērtējumā 60 punkti, uzvarētājiem Rīdzenei 75, bet trešās vietas ieguvējiem liepājniekiem 40. Ventspilnieces ar iegūtajiem 26 punktiem starp meitenēm ierindojās piektajā vietā. Labāk veicās zēniem, kuri ieguva 34 punktus un dala pirmo vietu ar BS Rīgas basketbolistiem.

Sporta skolas Spars direktors Ilmārs Seilis atzina, ka jauno basketbolistu uzrādītie rezultāti vērtējami labi. Protams, varēja nospēlēt vēl labāk, bet sportā gadās visādi. Atsevišķas komandas iekļuva labāko trijniekā un mums ir arī čempioni. Ar šo mēs kārtējo reizi pierādījām, ka Ventspils basketbols ir līmenī. No mūsu spēlētājiem daudzi ir jauniešu izlašu kandidāti un vairāki noteikti arī iekļūs arī gala sastāvā. Basketbola latiņas līmenis nav pazeminājies un esam vieni no labākajiem Latvijā, tā Seilis.

Vairāki sporta skolas Spars un BK Ventspils basketbolisti iekļauti jauniešu izlašu kandidātu sarakstos dalībai Eiropas čempionātā basketbolā. Pirmās gatavošanās nometnes čempionātam sāksies jau nākošnedēļ. Latvijas U-20 kandidātos iekļauti Dāvis Lejasmeiers, Lauris Blaus un Mārtiņš Meiers. U-18 valstvienības kandidātos ir Dāvis Čoders un Kārlis Apsītis. U-16 kandididātu sarakstā ir Kārlis Lasmanis un Toms Leimanis.

BK Ventspils ģenerālmenedžeris Mārtiņš Rībens atzina, ka ir priecīgs par spēlētājiem, kuri ir iekļauti kandidātu sarakstā. Protams, vēlētos, lai mūsu spēlētāju pārstāvniecība būtu plašāka, tā Rībens. Vēl jau nav zināms vai arī visi kandidāti iekļūs izlases sastāvā. U-20 izlases kandidāti Lauris Blaus un Mārtiņš Meiers, pēc pieaugušo basketbolā aizvadītās saspringtās sezonas, izlasē varētu spēlēt lielu lomu un būt vieni no līderiem. Dāvis Lejasmeiers kaut lielākoties spēlēja LBL 2.divīzijā ir ieguldījis lielu darbu un rāda labu sniegumu.

Tā tas ir bijis un tas ir tikai normāli, ka spēlētāji vasaras laiku pavada izlasēs un komandām pievienojas vēlāk. Komandai, lai sagatavotos taktiskajā ziņā paliek mazāk laika. Iekļūstot izlasēs un spēlējot Eiropas čempionātos spēlētāji var sevi salīdzināt uz citu fona, gūt neatsveramu pieredzi un progresēt.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: