Ventspils svarbumbu kluba sportisti ar panākumiem startējuši tradicionālajā turnīrā Viestura kauss 2010.

Turnīrā kopā piedalījās vairāk nekā 60 sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Mūsu pilsētu pārstāvēja astoņi Ventspils svarbumbu kluba cēlāji. Turnīra būtība – svarbumbas rāviens ar vienu roku bez laika ierobežojuma. Mūsējie kopsummā izcīnīja astoņas dažāda kaluma godalgas.

Par absolūto uzvarētāju junioru vidū kļuva Jūlija Prokopenko, paceļot astoņus kilogramus smago svarbumbu 516 reizes. Vīriešu kategorijā starp junioriem labāko rezultātu uzrādīja arī mūsu sportists Deniss Šestirikovs, kas 16 kilogramu svarbumbu pacēla 130 reizes. Jāatzīmē arī Eduarda Truseviča sniegums – viņš 16 kilogramu smago svarbumbu 30 minūtēs pacēla 700 reizes.

Sudraba godalgas ieguva Artūrs Tančins (180 reizes) un Edijs Sergejs, kam nedaudz nepaveicās, jo viņš nepaspēja līdz startam sagatavot aprīkojumu. Lielisku sniegumu demonstrēja sacensību jaunākais dalībnieks Artjoms Zvaričs, kuram ir tikai 13 gadi. Artjoms 12-kilogramīgo svarbumbu spēja pacelt 191 reizi, kas rezultātā viņam deva bronzas medaļu.

Turnīra noslēgumā, kad tika apkopoti rezultāti, 14 sportisti nolēma piedalīties netradicionālā sacensību veidā – 50 kilogramu svarbumbas grūšanā ar vienu roku. Astoņi sportisti ar to nemaz netika galā un izstājās. Ventspilnieki pierādīja, ka šajās netradicionālajās sacensībās ir spēcīgākie. Labāko rezultātu uzrādīja Edijs Sergejs, kas svarbumbu spēja pacelt 43 reizes. Uzreiz aiz viņa palika vēl viens ventspilnieks – Artūrs Tančins, kuram par diviem grūdieniem mazāk (41).

Ventspils svarbumbu kluba pārstāvis Eduards Trusevičs atzina, ka sportisti uzrādījuši augstus ātruma izturības rezultātus. Tāpat viņš priecājas, ka labie rezultāti atspoguļojās arī iegūtajās vietās, īpaši izceļot jaunā censoņa Artjoma Zvariča veikumu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: