Ventspilī ir nepietiekošs valsts finansējums fizikālai medicīnai, tādēļ pacientam nākas vizīti pie ārsta apmaksāt pašam vai arī to atlikt uz vēlāku laiku.

 Ventspils poliklīnikas valdes priekšsēdētāja Agnese Šepte informē, ka pašvaldības poliklīnikā strādā viens fizikālās medicīnas ārsts. Parasti problēmu ar garām rindām nav, taču šobrīd situācija ir saasinājusies, jo ir beidzies finansējums valsts apmaksātajiem apmeklējumiem pie fizikālās medicīnas ārsta, kurš pacientam dod nosūtījumu uz fizikālās medicīnas procedūrām.

Šepte skaidro, ka šogad šiem pakalpojumiem tika būtiski samazināts valsts noteiktais finansējums un visa gada norma jau ir izlietota. Tas nozīmē, ka šobrīd valsts šo vizīti apmaksā tikai bērniem, bet pārējiem nākas par ārsta apmeklējumu maksāt 15 latus vai arī izmantot veselības apdrošināšanas polises.

Fizikālās medicīnas ārste Eva Goba ir satraukta par izveidojušos situāciju, jo kvotas tika aprēķinātas kļūdaini. Turklāt to atzīst arī pats Veselības norēķinu centrs, taču atbild, ka naudas šobrīd nav. Centrs gan sola, ka otrajā pusgadā finansējums tiks pārskatīts un poliklīnika cer uz papildus valsts naudas piešķiršanu.

«Viņi sola, mēs ceram, taču kāda būs reālā situācija, prognozēt ir grūti,» sacīja mediķe. Turklāt nekādas atlaides nesaņem arī trūcīgie un maznodrošinātie pacienti – visiem jāmaksā 15 latus un liela daļa to atļauties nevar. Līdz ar to, pacients ir cietējs, jo netiek pie nepieciešamajām procedūrām.

Šepte uzsver, ka Ventspils poliklīnikā ir ļoti labi aprīkots fizikālās terapijas kabinets, kas nemitīgi tiek papildināts ar jaunām medicīniskām iekārtām dažādu procedūru veikšanai. Fizikālā terapija ir nepieciešama pacientiem ar muguras un locītavu hroniskām un akūtām saslimšanām, pacientiem ar lūzumiem un izmežģījumiem, ar nervu sistēmas un citām saslimšanām ko pavada sāpju simptomi.

Tikmēr Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas fizikālās terapijas nodaļas vadītāja Dace Gīle stāsta, ka arī slimnīcā strādā fizikālās terapijas kabinets, kas apkalpo visas slimnīcas nodaļas. Darbs ir ļoti apjomīgs un kabinetā strādā tikai viena fizikālās medicīnas māsa, tādēļ ambulatorie pacienti no malas tiek pieņemti vienīgi nelielos apjomos un tikai par maksu.

Fizikālās terapijas konsultācijas un pakalpojumus ventspilnieki var saņemt arī privātās klīnikās, taču valsts apmaksātas konsultācijas tiek nodrošinātas tikai bērniem, pieaugušajiem tās arī iepriekš bijušas par maksu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: