Ventspils briežu dārza lielajā aplokā staltos dzīvniekus laimējas ieraudzīt tikai retajam. Lai apmeklētāji nedotos prom ar vilšanos, šonedēļ 1,5 ha lielā aplokā iemitināti daudz drošākie dambrieži.

Pagaidām tie pārsvarā guļ zālē, jo pēc narkozes un garā ceļa no Ogres pagasta vēl ir nobijušies un nomākti. Tomēr briežu dārza pārvaldnieks Jānis Puhovs stāsta, ka dambrieži ir droši un aploks ir tikai pusotra hektāra platībā. Latvijas apstākļos dambrieži savvaļā nedzīvo, bet briežu dārzos tos var aplūkot. Tuvākajā laikā tiks atvesti vēl divi brieži, tā papildinot to dambriežu pulku arī Ventspilī.

Briežu dārza apmeklētāji līdz šim izteikuši neapmierinātību, ka dārza teritorija ir ļoti plaša un pat no skatu torņa dzīvniekus ieraudzīt izdodas ļoti reti. Pašvaldības uzņēmums „Ventspils labiekārtošanas kombināts”, kas ir briežu dārza apsaimniekotājs apsvēra iespēju šajā tūrisma sezonā ierīkot mazāku aploku, lai arī staltbrieži, kas šobrīd dzīvo 30ha plašā aplokā, būtu redzami.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ventas Balsij nevarēja sniegt skaidrojumu, vai iecere tiks īstenota šogad, tomēr briežu dārza pārvaldnieks Jānis Puhovs stāsta, ka staltbriežu apdzīvojamā teritorija nav samazināta, jo tas prasa finansiālus ieguldījumus.

Līdz ar to staltbrieži vēl aizvien pārsvarā uzturas laukā, kas ir tālu no skatu torņa un apmeklētāji to neredz. Pārvaldnieks pastāstīja, kas tas ir viens no iemesliem, kādēļ apmeklētāju skaits salīdzinoši ar pirmajiem briežu dārza darbības gadiem būtiski samazinājies un pārsvarā sezonā brauc lietuviešu tūristi.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: