No 2. septembra Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) B kategorijas vadīšanas eksāmena figūras "braukšanas uzsākšana augšupceļā" un "apgriešanās braukšanai pretējā virzienā" tiks izpildītas ceļu satiksmē, informēja CSDD pārstāvji.

Figūras "braukšanas uzsākšana augšupceļā" un "apgriešanās braukšanai pretējā virzienā", kas līdz šim tika izpildītas slēgtā laukumā, turpmāk būs jāizpilda ceļu satiksmē un to izpilde tiks iekļauta kopējā eksāmena novērtējumā.

Šie braukšanas elementi netiks speciāli izdalīti. Braucot ceļu satiksmē uz šaura ceļa būs raiti un, nekavējot satiksmi, jāapgriežas braukšanai pretējā virzienā, izmantojot atpakaļgaitu. Tāpat eksāmena maršrutā tiks iekļauta vieta ar kāpumu, kur pretendentam būs, netraucējot satiksmi, jāuzsāk kustība augšupceļā. Minētās izmaiņas vēl vairāk pietuvinās vadīšanas eksāmenu reālajai dzīvei.

Pēc CSDD statistikas datiem B kategorijas vadīšanas eksāmenu ar pirmo reizi nokārto apmēram 44% kursantu, savukārt figūru laukumu ar pirmo reizi nokārto 90% topošo vadītāju.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -3
  STOPVACZISM 28.08.2019, 10:54:22

  Derētu samazināt naudas kāšanu par šo eksāmenu.

 • 0
  .Kurzemniece 28.08.2019, 11:43:34

  Bet vēl labāk būtu,ja eksāmenu varētu nokārtot bez braukšanas,samaksājot vien attiecīgu (krietnāku) naudas summu.

 • 0
  Īstais 28.08.2019, 14:30:26

  Tā tiešām ir naudas kāšana,ja cilvēkam vajadzēs apgriezties,no sākuma viņš meklēs vietu kur varēs normāli apgriezties,pieredze nāk ar laiku un praksi.Tas ko tagad māca,cilvēks to visu izpilda gandrīz kā robots,daudz nepiedomājot. Reālajā dzīvē braukšana ir daudz citādāka,varbūt ne gluži viss pēc noteikumiem,bet ar jēgu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: