Daudzu ventspilnieku sapnis apbraukt visu pilsētu ar velosipēdu pamazām sāk īstenoties.

Nākamā gada beigās vairāk nekā 15 kilometrus garais veloceliņš savienos pilsētas kreiso krastu un Pārventu ar atpūtas zonu pie Būšnieku ezera.

Komunālā pārvalde sola, ka jau šogad velobraucēji varēs izmēģināt atsevišķus veloceliņa maršruta posmus. Piemēram, grantētais celiņš velobraucējiem un gājējiem paralēli mazbānīša jaunajam maršrutam – no Piejūras muzeja līdz Piedzīvojumu parkam – jau praktiski gatavs. Veloceliņa garums – aptuveni 3 kilometri, diennakts tumšajā laikā tas būs izgaismots visā tā garumā.

Komunālās pārvaldes direktors Andris Kausenieks apgalvo, ka, ja viss iznāks, kā plānots, tad nākamā gada beigās Ventspilī tiks izveidots pilnvērtīgs veloceliņš vairāk nekā 15 kilometru garumā.

Un tad ar velosipēdu varēs ne tikai apbraukāt visu kreiso krastu, bet arī no Lāčplēša ielas uzbraukt uz tilta, izbraukt cauri Pārventai un nonākt līdz atpūtas zonai pie Būšnieku ezera. Praktiski visi veloceliņi būs ar asfalta un betona segumu, tas nozīmē, ka tos varēs izmantot arī skrituļotāji.

Pagājušajā nedēļā pilsētas attīstības komisija sprieda, kā savienot visus veloceliņu izbūves maršrutus vienotā slēgtā shēmā. Pilsētas attīstības un pilsētbūvniecības nodaļas vadītājs Māris Bože skaidro, ka tam ir nepieciešams papildu finansējumus 700–800 tūkstošu latu apmērā, un dome patlaban meklē Eiropas fondu līdzekļu piesaistes iespējas. Tāpat nolemts neapstāties pie galvenā veloceliņu maršruta shēmas un uzsākt tā atzaru izveidi.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: