Kaut arī šogad mediķu atalgojums pieaugs vidēji par 20%, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieku atalgojums pieaugs tikai par 18,6%, atzina dienesta direktore Liene Cipule.

Viņa skaidroja, ka pērn deputāti lēma novirzīt 8,3 miljonu eiro NMPD darbinieku atalgojumam, kas arī ir finansējums, ar ko NMPD darbinieku atalgojums tiks palielināts par 18,6%.

Cipule sacīja, ka, lai palielinātu darbinieku atalgojumu par 20%, būtu nepieciešams lielāks finansējums, proti, vēl apmēram 600 000 eiro.

Cipule uzskata, ka nepieciešamas sarunas par to, vai dienestam varētu būt īpašāki nosacījumi saistībā ar piemaksām par risku vai, iespējams, varētu paredzēt kādu atšķirīgu atalgojuma veidošanas kārtību no slimnīcu mediķiem, jo patlaban NMPD atalgojuma ziņā nevar konkurēt ar slimnīcu uzņemšanas nodaļām.

Vienlaikus Cipule norādīja, ka šogad atalgojuma palielinājumu saņems arī brigāžu transportlīdzekļu vadītāji. Tas saistīts ar pērn veiktajiem grozījumiem normatīvos, kas ļauj arī viņiem palielināt atalgojumu tāpat kā mediķiem.

Dienesta vadītāja sacīja, ka arī no šī gada plānotais atalgojuma pieaugums nav pietiekams, lai NMPD strādājošo algas varētu būt konkurētspējīgas darba tirgū, turklāt, ņemot vērā cilvēkresursu trūkumu, dienestam nav izdevies samazināt arī darbinieku noslodzi, kas arī bija viens no iemesliem, ko mediķi norādījuši savos atlūgumos NMPD.

"Esošo ierobežoto mediķu resursu apstākļos, pārorganizējot izsaukumu pieņemšanas procesu un brigāžu darbu, šobrīd dienests nodrošina savu pamatfunkciju - dzīvībai apdraudošu situāciju risināšanu," sacīja Cipule, kura gan piebilda, ka cilvēkresursu krīze dienestā nav beigusies. Darbinieku "masveida aizplūšana" gan pagaidām esot apturēta.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  karlito 19.01.2019, 21:48:20

  Protams,ka vajag vairāk,jautajumu nav...bet labāk tie paši nepilni 19%..nekā nekas..Visu profesiju pārstāvji vēlas lielākas algas..

 • 0
  evans 20.01.2019, 20:58:15

  Afigeķ , ,,tikai ,, par 18,6% . A citiem nu jau n-tos gadus pieaug par 0 %

 • 0
  Latvija pāri visām! 21.01.2019, 15:36:21

  Arī šis pielikums var faktiski nebūt. Ierobežojot nostrādājamā darba laika apjomu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: