Tēma: Ātrā palīdzība

 • Mediķiem varētu mācīt vadīt ātrās palīdzības auto 4

  Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) plāno iniciēt sarunas ar medicīnas koledžām, lai tās savā mācību saturā iekļautu drošu braukšanu, kas mediķiem vēlāk noderētu, pašiem vadot ātrās palīdzības automašīnu, pastāstīja dienesta direktore Liene Cipule.

 • Izraisa avāriju, aizmūk, bet atstāj pierādījumus 23

  Pirmdien, 1. oktobrī ap plkst. 9:10 tika saņemts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta paziņojums Valsts policijai par to, ka Lielajā prospektā un Brīvības ielas krustojumā notikusi divu automašīnu sadursme.

 • Turpmāk NMPD uz izsaukumiem jāierodas par trim minūtēm agrāk 5

  No šodienas, 1. septembra Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādei republikas pilsētās uz dzīvībai kritiskiem izsaukumiem jāierodas 12 minūšu laikā, kas ir par trim minūtēm ātrāk nekā bija noteikts iepriekš, paredz Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība.

 • Pamatīgi sasitas, lielā ātrumā krītot ar «Trix» 7

  Laika posmā no 20. līdz 27. augustam Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Ventspilī saņēmis 145 izsaukumus. Hospitalizēti 74 cilvēki, no kuriem desmit bija bērni. No visiem apkalpotajiem pacientiem 18 bijuši alkohola reibumā (4 sievietes, 14 vīrieši).

 • Meitenīte iekrīt kvēlojošā ugunskurā un gūst apdegumus 2

  Ventspils novada Ances pagastā kāda trīs gadus veca meitene iekritusi kvēlojošā ugunskurā un guvusi ķermeņa apdegumus, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Rudzīte.

 • Ventspils «ātrie» mainīs atrašanās vietu 13

  Valdība konceptuāli atbalstīja Veselības ministrijas ieceri no 2021. gada pārvietot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Ventspils brigāžu atbalsta centru uz jaunām telpām Zvaigžņu ielā 27.

 • Pārbaudīs iemaņas un trenēsies paaugstināta riska situācijā 3

  Ceturtdien, 21. jūnijā, plkst. 11 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piedalīsies SIA “Latvijas propāna gāze” Kurzemes reģionālās pārvaldes rīkotajās ugunsdzēsības taktiskajās mācībās SIA “Latvijas propāna gāze” uzņēmuma teritorijā, Kustes dambī 33.

 • NMPD plāno veidot brigādes tikai ar diviem mediķiem 7

  Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) no 1. jūlija plāno īstenot pilotprojektu - dienas laikā lielajās pilsētās uz izsaukumiem dotos brigādes ar diviem mediķiem, kuri paši arī vadītu speciālo transportlīdzekli, Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē pastāstīja dienesta vadītāja Liene Cipule.

 • Palielinās maksu par nepamatotu NMPD izsaukumu 5

  No 1. jūnija Latvijā paaugstināsies samaksa par nepamatotiem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumiem - patlaban NMPD ir noteicis, ka par šādiem izsaukumiem jāmaksā 40,14 eiro, bet no jūnija šī maksa būs 56 eiro.

 • Vīrietis ar ripzāģi amputē sev pirkstus 1

  23. aprīlī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā tika saņemts izsaukums uz Ventspils novada Ugāles pagastu, kur nopietnas traumas, zāģējot malku, bija guvis 73 gadus vecs kungs.

 • Tīra mašīnu un salauž kāju 0

  Ventspils neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā laika posmā no 5. februāra līdz 12. februārim izpildīti 173 izsaukumi. Hospitalizēti 95 pacienti, no tiem 14 bērni. No visiem pacientiem 19 atradušies alkohola reibumā.

 • Darbmācības stundas laikā savaino roku 1

  Ventspils neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā laika posmā no 29. janvāra līdz 5. februārim izpildīti 220 izsaukumi. Hospitalizēti 118 pacienti, no tiem 17 bērni. No visiem pacientiem 17 atradušies alkohola reibumā.