Latvijas valsts proklamēšanas gadadienā, 18. novembrī plkst. 18:30 pie Brīvības pieminekļa, Rīgā norisināsies svētku koncerts, kurā aicināts piedalīsies arī Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases audzēknis Leons Ālītis.

Leons Ālītis ir divkārtējs valsts bioloģijas olimpiādes laureāts, 2. vietas ieguvējs valsts atklātās ķīmijas olimpiādē, laureāts pilsētas un novada ķīmijas, bioloģijas, ģeogrāfijas un fizikas olimpiādēs, kā arī Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas Gada balvas 2017 ieguvējs. Skolas saime Leonu raksturo kā skolēnu ar ļoti labiem un izciliem mācību sasniegumiem. Kopā ar Leonu uz šo pasākumu aicināta arī ģimnāzijas direktore Pārsla Kopmane.

Kopā ar Leonu pasākumā piedalīsies arī divi skolēni no Cēsīm un Daugavpils, kā arī Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

18. novembra pasākums būs multimediāls stāsts par pieminekli un brīvību – katrā skulptūras grupā ietverto ideju izstāstot ar Latvijas dzejnieku un komponistu darbiem, veidojot informatīvi bagātu emocionālu vēstījumu par Latviju. Brīvības pieminekļa koncepcija ir nepārprotama tiekšanās augšup – caur valsts pamatvērtībām un ideāliem uz brīvību un zvaigznēm.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: