Policija kriminālvajāšanas sākšanai prokuratūrai nodevusi lietu pret četrām personām par gandrīz 80 000 latu izspiešanu no kluba "Ventspils" futbolistiem.

Turklāt no cietušajiem pieprasīta ne tikai nauda, bet arī sportistu īpašumi, ziņo LETA.

Valsts policijas preses pārstāve Linda Neimane-Zobena informē, ka Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki šā gada maijā pabeidza pirmstiesas izmeklēšanu un nodeva kriminālprocesa materiālus Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai ar lūgumu sākt kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 183.panta 2.daļas pret četrām personām par naudas izspiešanu.

Šā gada janvārī ONAP darbinieki saņēmuši informāciju un sākuši kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 183.panta 2. daļas - par pieprasījumu bez tiesiska pamata atdot īpašumu un naudu lielā apmērā, piedraudot un pielietojot vardarbību.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika savākti pierādījumi un par aizdomās turētām atzītas četras personas - 1965.gadā dzimušais S., 1966.gadā dzimušais R., 1980.gadā dzimušais A. un 1984.gadā dzimušais N. Trim no aizturētajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet vienam - nodošana policijas uzraudzībā un aizliegums izbraukt no valsts.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka aizturētās personas laika posmā no 2009.gada septembra līdz 2010.gada janvārim no cietušajiem centās izspiest naudu -100 000 eiro (70 000 latu) un 15 000 ASV dolāru (8640 latu) apmērā, kā arī pieprasīja atdot tiem piederošos īpašumus. Kopumā tika atklātas četras noziedzīgā nodarījuma epizodes, ko veikušas aizturētās personas.

Par izspiešanu, ja tā izdarīta atkārtoti, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tā izdarīta, lietojot vardarbību, Krimināllikuma 183.panta 2.daļā paredzēts sods ar brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Nedz policija, nedz prokuratūra, kuras lietvedībā patlaban atrodas šis kriminālprocess, līdz lēmumu pieņemšanai nekādu informāciju, kas ir aizdomās turamie un no kā nauda izspiesta, nesniedz.

Jau ziņots, ka policija martā aizdomās par izspiešanu personu grupā aizturēja futbola kluba "Ventspils" direktoru Sergeju Barkovski un vēl vienu personu. Barkovskim vēlāk tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Pēc aizturēšanas publiski izskanēja informācija, ka Barkovska aizturēšana varētu būt saistīta ar spiediena izdarīšanu pret komandas bijušajiem spēlētājiem Denisu Kačanovu, Vītu Rimku un Sašu Cilinšeku, kuri tika atskaitīti no "Ventspils" komandas saistībā ar aizdomām par viņu piedalīšanos totalizatoru darījumos. Medijos izskanēja informācija, ka Kačanovam janvārī nodedzināts džips, bet Cilinšeks lielā steigā pametis Latviju.

Futbola kluba "Ventspils" prezidents Jurijs Bespalovs pēc skandāla sākšanās preses konferencē nesniedza plašas atbildes uz jautājumiem par Barkovska apcietināšanu. "Lūdzu, nejauciet Barkovski ar FK "Ventspils". FK "Ventspils" ir FK "Ventspils", bet Barkovskis ir Barkovskis. Man nekas nav zināms par viņa aresta iemesliem," teica Bespalovs, norobežojoties no Barkovska aizturēšanas.

Kluba prezidents runīgs bija jautājumā par minēto trīs futbola spēlētāju saistību ar totalizatoru. Bespalovs pauda pārliecību, ka futbolisti pērn nerīkojās godīgi vairākās UEFA Čempionu līgas spēlēs, uzskatot, ka futbolisti noteiktās epizodēs apzināti spēlējuši slikti, lai ietekmētu spēles beigu rezultātu un, iespējams, tiktu pie naudas, ko paredz totalizatorā veiktās likmes.

Foto no FansWorld.eu

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: