Latvijas Zemnieku savienības (LZS) centrālā padome nolēmusi aicināt Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) premjera amatam virzīt Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

LZS centrālā padome arī aicina ZZS valdi uz nākamo Saeimas pilnvaru termiņu slēgt līgumu ar reģionālo partiju "Latvijai un Ventspilij", ziņo LETA.

Jau ziņots, ka 28.maijā politiskās organizācijas "Latvijai un Ventspilij" valde nolēma, ka par premjera amata kandidātu būtu jāizvirza partijas priekšsēdētājs Ventspils mērs Aivars Lembergs.

„Latvijai un Ventspilij” valde arī nolēma, ka Saeimas vēlēšanās nebūtu pareizi startēt atsevišķi, bet gan jāslēdz sadarbības līgums ar ZZS.

Šie "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšlikumi tiks izskatīti partijas sapulcē 8.jūnijā, kad tiks pieņemts gala lēmums gan par startēšanu 10.Saeimas vēlēšanās, gan premjera kandidātu no "Latvijai un Ventspilij".

Jau ziņots, ka Lembergs jau iepriekš intervijā "Neatkarīgajai Rīta Avīzei" apstiprinājis savu gatavību kandidēt premjera amatam. Pilnīga skaidrība šajā jautājumā būšot jūnija vidū.

"Nevēlos aizsteigties notikumiem priekšā - Zaļā partija, Zemnieku savienība un "Latvijai un Ventspilij" skatīs šos jautājumus līdz 15.jūnijam vai, vēlākais, 20.jūnijam. Tad šis jautājums būs izlemts," norādījis Lembergs un piebildis, ja viņam piedāvās no šīm trim partijām kandidēt uz Ministru prezidenta amatu, "no manas puses būtu negodīgi atteikties".

Lembergs ir pārliecināts - ja sarakstam, kur viņš būs kandidāts, būs būtisks atbalsts, tas ir, vismaz 35%, tā būtu iespēja pierādīt, ka četros gados var radīt stabilu pamatu Latvijas izaugsmei.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: