Maskavā risinājās Eiropas kvalifikācijas sacensības Pasaules jaunatnes olimpiādes spēlēm.

Latvijas komandas sastāvā iekļuva un startēja divi mūsējie. Ventspilnieks un sporta skolas Spars audzēknis Jānis Svens Grīva un novada bērnu jaunatnes sporta skolas pārstāve Ilze Tropiņa.

Latvijas izlasi kopumā pārstāvēja 27 jaunie vieglatlēti.

Novadniece Ilze Tropiņa startēja 400 metru barjerskrējienā, kur ar rezultātu 1 minūte 7,95 sekundes ieguva divdesmit otro vietu. Skrējēja nostartējusi savu spēju robežās, un panākums jau ir, ka viņa spējusi izcīnīt vietu izlases sastāvā un sekmīgi piedalījusies čempionātā Maskavā, saka BJSS direktore Jolanta Ziemele.

Tikmēr ventspilnieks Jānis Svens Grīva pirmajā sacensību dienā sekmīgi pārvarēja šķēpmešanas kvalifikācijas normu un iekļuva sacensību finālā. Grīva jau ar pirmo metienu izpildīja kvalifikācijas normu 65,34 metri un laboja personisko rekordu. Finālsacensībās Jānim tik veiksmīgi metieni neizdevās, un ar rezultātu 59,71 metrs viņš palika devītajā vietā. Pasaules jaunatnes olimpiādes spēlēm kvalificējās septiņi labākie šķēpmetēji, starp kuriem iekļuva cits Latvijas pārstāvis – šķēpmetējs Intars Išējevs ar 64,58 metrus tālu metienu ieguva piekto vietu un vienīgais no Latvijas sportistiem kvalificējās Pasaules spēlēm.

Kā atzina sporta skolas Spars treneris Sergejs Paipals-Šulcs, čempionātā bijusi liela un spēcīga konkurence un mūsu sportistiem bez iepriekšējas treniņnometnes bija grūti cīnīties. Šulcs norādīja, ka Grīvam tikai nedaudz pietrūcis, lai jaunatnes spēlēs startētu pasaules 16 labāko šķēpmetēju pulkā. Olimpiādes ietvaros katram kontinentam tiek iedalīts konkrēts sportistu skaits, kuri drīkstēs piedalīties čempionātā. Kopskaitā Pasaules jaunatnes olimpiādē, kura augustā risināsies Singapūrā, piedalīsies 544 sportisti no visas pasaules.

Jāņa Svena Grīvas treneris Māris Grīva Ventas Balsij atklāja, ka Jānim finālsacensībās startēt traucējusi trauma. Precīzāk – kreisās kājas potītes sastiepums. Tagad Svenam traumētā potīte ir zila. Kvalifikācijas sacensībās Jānis ar pirmo metienu izpildīja normu un iekļuva finālsacensībās. Par Grīvu tālāk aizmeta tikai sportists no Ukrainas, kas labāku rezultātu uzrādīja tikai trešajā metienā. Finālsacensības uz stundu pārtrauca pērkona negaiss, un potītes smēres vairs nedarbojās, saka treneris Grīva. Sports ir sports, un nav ko bēdāt. Piecu ballu sistēmā treneris Jāņa sniegumu novērtēja ar atzīmi 4,5.Grīva vēl piebilda, ka Jāņa iegūtā 9. vieta ir latviešu sportistu otrs labākais rādītājs, tā ka nav ko skumt un jāstrādā tālāk.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: