Opermūzikas mecenāts Dainis Kalns joprojām strādā slimnīcā kā dežūrķirurgs, pārējo laiku veltot Opermūzikas svētku organizēšanai.

Paplašinot darbības loku, šovasar, kad svētki notiks 18. reizi, Kalns atvedīs operu uz Ventspili. 6. augustā teātra namā Jūras vārti skanēs Dž. Pučīni opera trīs cēlienos Čo-šo-sana.  

Vai operu vedat tieši uz Ventspili tāpēc, ka septiņdesmitajos gados esat šeit dzīvojis?

– Arī. Pēc Medicīnas institūta beigšanas mani pirmie soļi medicīnā tiešām tika sperti Ventspilī. Darbojos te kopā ar labiem kolēģiem, kas man uzticējās. Mans sapnis bija veikt kuņģa zarnu trakta operācijas, bet nācās strādāt par traumatologu. Sapratu, ka dzīvot, neīstenojot savu sapni, būtu galīgi garām, tāpēc 1981. gadā pārcēlos uz Rīgu, kur sāku darboties ķirurģijā.

Paralēli darbam man vienmēr bijušas kādas aizraušanās. Ja cilvēks visu laiku dara tikai vienu lietu, piemēram, tikai operē, viņš nespēj atslēgties un pat naktī domā par pacientiem. Savukārt, ja ir kāds vaļasprieks, ir iespēja izvēdināt galvu.

Ventspils periodā aktīvi sportoju – izveidoju svarcelšanas sekciju, trenēju internacionālu junioru komandu. Manā acu priekšā izauga un par olimpisko čempionu kļuva Dainis Kūla. Jau pirms tam jutu, ka Dainis uzvarēs, jo viņam bija pareizs treniņu grafiks un treneris Maris Grīva viņam iedvesa pareizu pārliecību. Sports un māksla – ne tikai dzīves pieredze – nostiprināja manu intuīciju.

Pilnu intervijas tekstu lasiet rītdienas "Ventas Balsī".

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: