Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments atteicies ierosināt kasācijas tiesvedību par Kurzemes apgabaltiesas lēmumu biedrības Sabiedrība par atklātību - Delna civilprasībā pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu. AT lēmums nav pārsūdzams.

Kasācijas sūdzību bija iesniedzis "Delnas" aizstāvis Andris Tauriņš. AT skaidroja, ka, izvērtējot iesniegtās kasācijas sūdzības argumentus, tiesnešu kolēģijai nav acīmredzama pamata uzskatīt, ka pārsūdzētajā spriedumā iekļautais lietas iznākums ir nepareizs un ka izskatāmajai lietai ir būtiska nozīme vienotas tiesu prakses nodrošināšanā vai tiesību tālākveidošanā.

Jau vēstīts, ka šī gada 5. martā Kurzemes apgabaltiesa noraidīja Delnas civilprasību pret Lembergu par, viņuprāt, nepatiesu un godu aizskarošu ziņu izplatīšanu par organizāciju. Kurzemes apgabaltiesa, skatot civilprasību apelācijas instancē, to pilnībā noraidīja, tāpat kā iepriekš pirmajā instancē to noraidīja Ventspils tiesa (tagadējā Kurzemes rajona tiesa).

Delna bija vērsusies tiesā ar civilprasību pret Lembergu, prasot atsaukt, pēc organizācijas domām, nepatiesas un godu un cieņu aizskarošas ziņas par Delnu, atvainošanos par tām, kā arī atvainošanos par nepamatotu un godu un cieņu aizskarošu viedokli.

Lembergs 2016. gada 2. novembra preses konferencē, kuras video ieraksts pieejams Ventspils pilsētas domes Youtube kanālā, vairākkārt pieminēja Delnu, piemēram, sakot, ka «Delna pārstāv trīs biedrus» un «ir ārzemju specdienestu finansēta organizācija». Savukārt 2016. gada 30. novembra preses konferencē Lembergs pauda, ka «Delnas padome atrodas politisku amatpersonu rokās». Biedrības ieskatā Lemberga izteikumi ir nepatiesi, nepamatoti un negatīvi ietekmē organizācijas reputāciju.

Delna jau 2016. gada 14. decembrī nosūtīja Ventspils pilsētas domei un Lembergam pretenziju ar lūgumu šīs ziņas atsaukt un atvainoties biedrībai. Taču lūgums netika respektēts, tāpēc biedrība vērsās tiesā.

Lembergs iepriekš sacīja, ka savos izteikumos par Delnu neko nepatiesu nesaskata. «Delna ir mazskaitlīga organizācija, bet viņus regulāri aicina uzstāties medijos, sevišķi valsts radio un valsts televīzijā,» sacīja politiķis. «Piemēram, Latvijas brīvo arodbiedrību savienība ir daudz plašāka organizācija, ar desmitiem tūkstošiem biedru, tāpat Latvijas Darba darba devēju konfederācija ir liela organizācija, bet viņu pārstāvjus medijos nez kāpēc tik bieži nemana,» apgalvoja Lembergs, paužot viedokli, ka Delnu varot uzskatīt par «pēc būtības politiski orientētu organizāciju, starp kuras biedriem ir ar reālo politiku saistīti cilvēki».

«Tāds ir mans viedoklis. Kā viņi par mani izsaka viedokli, tā es par viņiem. Par viedokli netiesā,» sacīja Lembergs, komentējot Ventspils tiesas spriedumu. «Mani izteikumi par Delnu nav ziņas, tas ir viedoklis. Tas, ka par viedokļa paušanu var iesūdzēt tiesā, tikai norāda, cik tālu Delna ir no demokrātisko vērtību izpratnes demokrātiskā sabiedrībā. Delna par mani izsakās un gāna mani jau gadiem, bet es viņus par to tiesā nesūdzu. Laikam Delna uzskata, ka es par viņiem drīkstu izteikties tikai komplimentāri,» piebilda Lembergs.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -5
  snaiperis999 04.06.2018, 14:46:14

  Šito laimi viņam pašam un visiem florencēniem.

 • -7
  keda 04.06.2018, 15:15:49

  viss nopirkts.... ne?

 • -4
  snaiperis999 04.06.2018, 15:51:22

  Par to nopirkšanu vai nenopirkšanu mēs nezinam,lai gan nekas nereāls tas nebūtu.Jāpiebilst,ka ir arī tāda iebaidīšana,uz ko visiem tirāniem ir ķēriens.

 • -1
  Krišs Daugulis 04.06.2018, 21:43:55

  ņikto ņihaķel umiraķ...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: