Veselības ministrija (VM) publiskajai apspriedei nodevusi jaunu politisko iniciatīvu, ar kuru plāno ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu medikamentiem ar identisku aktīvo vielu, ceturtdien žurnālistiem sacīja veselības ministre Anda Čakša.

Pēc viņas paustā, VM iecerējusi ieviest cenu "koridoru" kompensējamām zālēm, ierobežojot pieļaujamo kompensējamo medikamentu ar identisku aktīvo vielu cenu līdz 100% no zemākās cenas, proti, starpība starp lētāko un dārgāko medikamentu būtu 100%. Lietuvā jau esot ieviesta līdzīga sistēma, bet prasības ir stingrākas, proti, uzcenojums nevar būt lielāks par 60%.

Izmaiņas varētu skart ap 200 medikamentus kompensējamo zāļu sarakstā, norādīja VM pārstāvji, piebilstot, ka dažkārt zāļu cenas uzcenojums mēdz būt pat 300%.

Būtībā šī iniciatīva nozīmētu, ka tie medikamenti, kuriem ražotājs nebūtu gatavs samazināt cenu, tiktu izslēgti no kompensējamo medikamentu saraksta.

Pieredze Lietuvā liecinot, ka zāļu ražotāji ir gatavi samazināt cenu, turklāt zāļu ražotājiem tiks piedāvāts pārejas periods līdz nākamā gada 1. janvārim, skaidroja VM pārstāve Inese Kaupere.

Pēc Čakšas teiktā, VM mērķis ir iegūt medikamentus par vislabāko cenu, lai palīdzētu pēc iespējas lielākam pacientu skaitam. Cenai jābūt zemākai par Igaunijas un Lietuvas medikamentu cenām, piebilda ministre.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -1
    snaiperis999 26.04.2018, 14:58:19

    Labāk būtu strādājuši pie cilvēku veselības kā tādas,kā rezultātā,divdesmit gadu laikā,kas ir jaunas paaudzes izaugšanas laiks,medikamenti, būtu vajadzīgi tikai akūtas un iedzimtu slimību gadījumā.Nauda tāda un šitāda,kompensēšana un ierobežošana,prāta čakarēšana tautai ar visādu procentu piesaukšanu.Čakšas kundzei ir pārāk galvā sakāpis,kā arī jāsāk ir šaubīties par viņas spriešanas spējām,jo tomēr ir savas nozares ministre.Ministra rīcība nedrīkst būt regresējoša.Ministram ir jābūt kārtīgam saimniekam savā saimniecībā.Apnikuši līdz kaklam jau ir tie simts tirliņi parlamentā,te vēl no reālas valsts pārvaldes institūcijas jāsaņem tautai kaitīgi pārsteigumi.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: