82 gadu vecumā aizsaulē devusies Ventspils un Latvijas motokrosa leģenda Zigrīda Ozoliņa...

Spilgta marta saule sedz sniega klāto ledus plašumu, te pēkšņi skatītāji sadzird motora rūkoņu un, cieši vērojot, redz joņojam motobraucējus. Sniega vērpetēs braucēju vidū drosmīgi pretī kārtējai uzvarai dodas arī Zigrīda... Meitene, kurai dzimtās mājas un bērnības takas izstaigātas Jūrkalnē.

Jau agrā bērnībā Zigrīda palīdzēja vecākiem, strādājot smagos lauku darbos. Kara laiks pagāja, smagi strādājot, skaldot akmeņus Aizputē. Šis laiks iedeva meitenei vīrišķīgo rūdījumu. Adīšana, šūšana un dažādi citi sieviešu darbi Zigrīdu neaizrāva. Viņas sirds piederēja motociklam. Traukties ar dzelzs rumaku, vējā, matiem plandoties, bija Zigrīdas visaizraujošākie brīži!

Savas pirmās iemaņas meitēns apgūst ar trīsriteni, bet tad jau tika izmēģināts velotreks ar lielo divriteni. Zigrīdas lielisko prasmi braukšanā mierā nelika Ventspils Jūras tirdzniecības ostas motosekcijas vadītājs Arvīdu Skudrēvics. Beidzot viņam izdevās meiteni pierunāt izmēģināt spēkus motosportā. ''Motocikls kļuva par visu manu brīvo brīžu visuzticamāko pavadoni!'' vēlāk atzina Zigrīda. Sākas dzīve Ventspils ostas motosekcijā. Sākas raženais sportistes dzīves posms.

Neskaitāmas uzvaras daudzās sacensībās. Vairāki čempiones tituli un medaļas Latvijas un Baltijas meistarsacīkstēs. 1963.gadā PSRS čempionātā Rīgā tika izcīnīts pirmais mūsu pilsētas PSRS Sporta Meistara nosaukums. PSRS Meistares godā Zigrīda turpināja spodrināt mūsu pilsētas slavu visā plašajā Padomju Savienībā, iegūstot daudzas medaļas. Beidzot arī 1975. gadā viņa tika pie sen kārotās visspožākā kaluma - PSRS čempiones medaļas.

Bieži palīdzīgu roku viņai snieguši dzīvesbiedrs Visvaldis, kurš pats bijis aktīvs motosportists, komandas biedrs un draugs Arnolds Priedols, kura konstruētie motocikli Zigrīdu aizveduši pie daudzām spožām uzvarām. Ārpus sporta gaitām Zigrīda strādājusi gan par Ventspils sakaru telefonisti, gan arī izvadājusi pastu pa Ventspils rajonu. Beidzot aktīvās sporta gaitas, viņa palikusi uzticīga motosportam, palīdzot dažādos sacensību organizācijas darbos. Bijusi arī sacensību tiesnese.

Šajās siltajās pavasara dienās klusas ardievas saka visi Ventspils iedzīvotāji, kuriem motosports nav svešs. Vecmeistari, viņas komandas biedri, kā arī jaunie motosportisti, kuri turpina spodrināt mūsu pilsētas vārdu, tāpat kā to darīja arī mūsu čempione ZIGRĪDA OZOLIŅA.

Izvadīšana notiks sestdien, 17. martā plkst.15 no Meža kapu kapličas.

ZIGRĪDAS OZOLIŅAS panākumi motosportā:
1960. gadā 3. vieta Latvijas PSR čempionātā motokrosā starp sievietēm
1961. gadā 3. vieta Latvijas PSR čempionātā motokrosā starp sievietēm
1962. gadā 3. vieta Latvijas PSR čempionātā motokrosā  starp sievietēm
1963. gadā 5. vieta PSRS čempionātā motokrosā Šmerlī, Rīgā, starp sievietēm
1963. gadā piešķirts PSRS Sporta Meistara nosaukums
1963. gadā 2. vieta Latvijas PSR čempionātā motokrosā starp sievietēm
1964. gadā izmēģina spēkus motošosejā –3. vieta Latvijas PSR čempionātā un 4. vieta PSRS čempionātā 125cm3 sievietēm.
1964. gadā 3. vieta Latvijas PSR čempionātā motokrosā 175 cm3 sievietēm
1965. gadā 6. vieta PSRS čempionātā motokrosā 175 cm3 sievietēm
1967. gadā 2. vieta PSRS čempionātā motokrosā 175 cm3 sievietēm
1967. gadā 2. vieta Latvijas PSR čempionātā motokrosā 175 cm3 sievietēm
1968. gada Latvijas PSR čempione motokrosā 175 cm3 sievietēm
1969.gada Latvijas PSR čempione motokrosā 175 cm3 sievietēm
1970. gada Latvijas PSR čempione motokrosā 175 cm3 sievietēm
1971. gada Latvijas PSR čempione motokrosā 175 cm3 sievietēm
1972. gadā 3.vieta PSRS čempionātā motokrosā 175 cm3 sievietēm
1972. gada Latvijas PSR čempione motokrosā 175 cm3 sievietēm
1973. gadā 3.vieta PSRS čempionātā motokrosā 175 cm3 sievietēm
1973. gada Latvijas PSR čempione motokrosā 175 cm3 sievietēm
1974. gadā 3. vieta PSRS čempionātā motokrosā 175 cm3 sievietēm
1974. gada Latvijas PSR čempione motokrosā 175 cm3 sievietēm
1975. gada PSRS čempione motokrosā 175 cm3 sievietēm
1975. gadā 2. vieta Latvijas PSR čempionātā motokrosā 175 cm3 sievietēm
Vairākkārtēja Baltijas čempione motokrosā un godalgoto vietu ieguvēja. Komandas sastāvā uzvarējusi daudzos lielajos motokrosos Latvijā.

Lasi vēl