Neskatoties uz augstajām mazuta cenām, un, izprotot grūto sociālekonomisko situāciju, Ventspils siltums dara visu iespējamo, lai apkures tarifi arī šogad saglabātos nemainīgi.

Jau ziņojām, ka jaunās termoelektrocentrāles projekts uz priekšu nevirzās, tādēļ Ventspils Siltums piesaistījis konsultantus, lai izvērtētu iespējas apkurei izmantot biomasu.

Nākamajā sezonā nāksies kurināt ar mazutu, kura cena biržā turas ļoti augsta. Tomēr kurināmā izmaksas veido tikai 52% no tarifa izmaksām, turklāt jau dotajā brīdī tā ir augstāka nekā iekļauta esošajā tarifā. Salīdzinot ar šī brīža apkures tarifā iestrādāto mazuta cenu, sadārdzinājums jau šobrīd sasniedz 27%.

Vakar organizētajā informācijas dienā uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Vita Maula iedzīvotājiem skaidroja, ka augstās mazuta cena automātiski nenozīmē tarifu pieaugumu. Ventspils Siltuma vadība plāno, ka administratīvo izmaksu samazināšana, kas iespējama, apvienojot Ventas labā un kreisā krasta siltumapgādes uzņēmumus, daļēji kompensēs dārgo mazutu.

Šobrīd uzņēmums seko līdzi kurināmā cenām tirgū, lai atrastu piemērotu brīdi, kad to iegādāties. Ar šī brīža krājumiem pietiek tikai līdz apkures sezonas sākumam. Lai nodrošinātos līdz šī gada beigām nepieciešamas vēl četri tūkstoš tonnas. Mazuta cenu ietekmē arī dolāra kursa svārstības, skaidro Maula. Arī iecerētā pāreja uz biomasas katliem dod zināmu garantiju, ka apkures cenas nebūs jāceļ.

Tomēr stabila prognoze nav. Situācija tirgū ir ļoti mainīga. „Pašreiz ir gada vidus un neko konkrētu solīt nevaram. Mēs ļoti centīsimies, lai maksa par siltumu nebūtu jāpaaugstina,” sola Maula. Prognoze jūnija mēnesim liecina, ka siltumenerģijas izmaksas sadārdzinās pilsētās, kur apkurei tiek izmantota dabas gāze. Tikai Valmierā siltuma tarifs jūnijā tiek prognozēts lētāks kā Ventspilī.

Tikšanās laikā iedzīvotāji pauda satraukumu arī par to, ka apzinīgie maksā parādnieku vietā. Vita Maula norāda, ka šāds pieņēmums ir nepareizs. Parādu kompensācija apkures tarifā netiek iekļauta. Vienlaikus uzņēmuma vadība nenoliedza, ka parādnieku skaits pilsētā strauji aug un darbs ar parādu piedziņu jāstiprina. Sākot ar 1.jūniju Ventspils siltumā strādās trīs parādu piedzinēji.

Pensionārus savukārt satrauc norēķinu kārtība. Daži pauda neapmierinātību, ka Pārventā par apkuri nevar norēķināties ar skaidru naudu. Uzņēmuma vadība skaidro, ka šādu iespēju nodrošinās tikai Ventas kreisajā krastā, Abonementu daļas darba laikā. Telpas Pārventā nav atbilstoši aprīkotas un ņemot vērā, ka tās ir papildus izmaksas, uzņēmums šādu pakalpojumu neplāno.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: