Laika apstākļi pērn decembrī bija diezgan silti un, tāpat kā iepriekšējā gadā, neraksturīgi ziemas sezonai, sasniedzot Ventspilī vidēji +3,20C. Neskatoties uz to, ka 2016. gada decembrī bija siltāk – +3,30C –, siltumenerģijas patēriņš pagājušajā mēnesī attiecībā pret iepriekšējā gada decembri samazinājies par 3,2%.

Ventspilnieku patērētais siltum­enerģijas apjoms aizvadītā gada decembrī sasniedzis teju 18 772 MWh. Savukārt, salīdzinot ar pērnā gada novembri, kad vidējā āra gaisa temperatūra Ventspilī sasniedza +5,2oC, saražotās siltumenerģijas apjoms decembrī palielinājies par 20,7%. Jāatzīmē, ka kopējais pilsētas siltumenerģijas patēriņš neatspoguļo katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu, jo individuālais ēku patērētais siltumenerģijas daudzums ir mainīgs lielums, ko ietekmē ne tikai āra gaisa temperatūra, bet arī ēkas siltummezglā ieregulētā temperatūra, mājas tehniskais stāvoklis, iedzīvotāju paradumi un komforta prasības, kā arī karstā ūdens patēriņš. Mazāks siltum­enerģijas patēriņš vērojams tajās daudzdzīvokļu ēkās, kurās veikti energoefektivitātes pasākumi.

Īstenojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumus, iespējams panākt siltum­enerģijas ietaupījumu ne mazāk kā 20–30% apmērā. Šobrīd Ventspilī vidējais siltumenerģijas ietaupījums pēc energoefektivitātes pasākumu īstenošanas daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās ir 52% apmērā. Rezultātā samazinās ne tikai patērētā siltumenerģija ēkā, bet arī maksa par apkuri, tāpēc pašvaldības SIA Ventspils siltums aicina klientus pievērst uzmanību energoefektivitātes pasākumu nozīmīgumam.

Atgādinām, ka aizvadītā gada martā Ventspilī stājās spēkā jauns siltumapgādes tarifs – 54,90 EUR/MWh, kas ir par 5,8% zemāks nekā līdz tam esošais.

Detalizētu informāciju par katras dzīvojamās ēkas  siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot uzņēmuma mājaslapā www.ventspilssiltums.lv, sadaļā E-pakalpojumi.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: