Ventspils tiesa noraidījusi biedrības "Sabiedrība par atklātību "Delna"" prasības pieteikumu pret politiķi Aivaru Lembergu par nepatiesu un godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un atvainošanos par tām, informēja tiesneša palīdze Iveta Reica.

Tiesa pilnībā noraidījusi "Delnas" civilprasību pret Lembergu. Ventspils tiesas spriedumu iespējams pārsūdzēt 20 dienu laikā.

Lembergs, komentējot tiesas spriedumu, sacīja: "Mani izteikumi par "Delnu" nav ziņas, tas ir viedoklis. Tas, ka par viedokļa paušanu var iesūdzēt tiesā, tikai norāda, cik tālu "Delna" ir no demokrātisko vērtību izpratnes demokrātiskā sabiedrībā. "Delna" par mani izsakās un gāna mani jau gadiem, bet es viņus par to tiesā nesūdzu. Laikam "Delna" uzskata, ka es par viņiem drīkstu izteikties tikai komplimentāri."

Tāpat Lembergs atkārtoja jau iepriekš pausto, ka savos izteikumos par "Delnu" neko nepatiesu nesaskata. ""Delna" ir mazskaitlīga organizācija, bet viņus regulāri aicina uzstāties medijos, sevišķi valsts radio un valsts televīzijā," sacīja Lembergs. "Piemēram, Latvijas brīvo arodbiedrību savienība ir daudz plašāka organizācija, ar desmitiem tūkstošiem biedru, tāpat Latvijas Darba darba devēju konfederācija ir liela organizācija, bet viņu pārstāvjus medijos nez kāpēc tik bieži nemana." Lembergs arī pauda viedokli, ka "Delnu" varot uzskatīt par "pēc būtības politiski orientētu organizāciju, starp kuras biedriem ir ar reālo politiku saistīti cilvēki."

Kā ziņots, "Delna" bija vērsusies Ventspils tiesā ar prasības pieteikumu pret Lembergu par nepatiesu un godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un atvainošanos par tām, turklāt tika pieprasīta arī atvainošanās par nepamatotu un godu un cieņu aizskarošu viedokli.

"Delnā" skaidroja, ka 2016. gada 2. novembra preses konferencē "Valstī līdz idiotismam ir novesta personāla atlases politika", kuras video ieraksts pieejams Ventspils pilsētas domes "Youtube" kanālā, Lembergs vairākkārt pieminēja "Delnu", piemēram, sakot, ka ""Delna" pārstāv trīs biedrus" un " ir ārzemju specdienestu finansēta organizācija". Savukārt 2016. gada 30. novembra preses konferencē "Vai "Delna" ir politiska organizācija? Juridiski nav, faktiski ir!" Lembergs pauda, ka ""Delnas" padome atrodas politisku amatpersonu rokās".

"Delnas" ieskatā Lemberga izteikumi ir nepatiesi, nepamatoti un negatīvi ietekmē organizācijas reputāciju.

Lembergs, komentējot "Delnas" vēršanos tiesā, iepriekš sacīja: "Tāds ir mans viedoklis. Kā viņi par mani izsaka viedokli, tā es par viņiem. Par viedokli netiesā."

Komentāri (12)

 • -4
  asd. Pirms 4 dienām, 11 stundām

  Tā ir VENTSPILS tiesa...

 • -2
  еs Pirms 4 dienām, 7 stundām

  Tā ir Latvijas tiesa ( https://www.tiesas.lv/tiesas/saraksts/ventspils-tiesa-855 ).

 • -1
  Rihards Krauze Pirms 4 dienām, 10 stundām

  Vītoliņa prasību pret Jansonu Ventspils tiesa apmierināja. Leipāja un Augstākā tiesa noraidīja

 • -9
  Kurzemnieks Pirms 4 dienām, 10 stundām

  Attiecībā uz Delnu atliek vien piekrist Aiviņa viedoklim.
  Kaut kāds vienu politiķu saorganizēts saraškina kantoris cīņā pret citiem politiķiem.

 • 0
  gunča Pirms 4 dienām, 7 stundām

  Nu vispār baigie tie sorosisti,vai ne?

 • -7
  keda Pirms 4 dienām, 9 stundām

  Vitoliņš vs Jansons gadījumā, protams, var kaut kāds personiskais viedoklis nospēlēt , bet nu šajā lietā gan diez vai. Galu galā, tiesa nepakļaujas pašvaldībai, lai arī tiesneši tajā dzīvo :) Delna vienkārši taisa reklāmu un patrokšņo, iespējams, gaidāmo vēlēšanu sakarā

 • -3
  Margrieta. Pirms 4 dienām, 8 stundām

  Viss ir pērkams.Par lielu vai ļoti lielu naudu.Un tās šai zināmajai personai netrūkst.

 • -2
  karlito Pirms 4 dienām, 8 stundām

  Abi vienā maisā liekami..šīs ir pupu mizas,īstai tiesai spriedums būs nākošgad!

 • -4
  keda Pirms 4 dienām, 7 stundām

  Un lai kāds tas būtu, sekos pārsūdzēšana vai dajebkāds cits proces... veeee

 • 0
  karlito Pirms 4 dienām, 7 stundām

  Jā,un tas atkal vilksies gadiem..tā ir Latvija..

 • 0
  Vilis Skuja Pirms 4 dienām, 1 stundas

  Terminātors
  07.12.2017 11:52
  1.Ventspils tiesas tiesnesis Igors Kligačs - iepriekš strādājis Ventspils valsts policija. Sieva Kristīne Tomiņa - Ventspils tiesas tiesneša palīdze.
  2. Ventspils tiesnese Ilona Rudzīte (Markova) - iepriekš strādāja Ventspils valsts policija. Vīrs - Ojārs Rudzītis (iepriekš Špude) - Ventspils pilsētas domes jurists, A.Lemberga padotais. Iepriekš strādājis Ventspils policijā.
  3. Ventspils tiesnese Ilze Fišere – iepriekš strādāja tā sauktajā A.Lemberga ģimenes uzņēmumā Ventamonjaks par juristi.
  4. Ventspils tiesas tiesnesis Ivars Ķiploks – iepriekš A.Lemberga jurists, komunistu laiku A.Lemberga padotais, 2005.gadā tika minēts saistībā ar skandālu –3,2 ha lielu pašvaldības īpašumu Ezeri (Puzes ezera krastā, blakus A.Lemberga īpašumam), gandrīz septiņas reizes pārsniedzot sākuma cenu, par Ls 109 000 nosolīja Ventspilī pazīstamais advokāts Ivars Ķiploks...

  (delfi.lv)

 • 0
  Vilis Skuja Pirms 2 dienām, 14 stundām

  http://188.68.49.144/?p=41156

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: