Pilsētā trīs dienu vizītē uzturas skolotāji no Baltkrievijas pilsētas Novopolockas.

Starp Ventspili un Novopolocku ir izveidojusies draudzība un sadarbība.

Tā ir Novopolockas skolotāju atbildes vizīte, jo mācību gada sākumā viņi uzņēma pie sevis Ventspils kolēģus.

Baltkrievu viesu delegāciju, kuras sastāvā ir aptuveni 20 cilvēku, vada Novopolockas Izglītības nodaļas priekšniece Svetlana Drozdova un pilsētas izglītības darbinieku arodbiedrības komitejas priekšsēdētāja Ludmila Laškova. Ieradušies Ventspilī pirmdienas vakarā, viesi iepazinās ar vietējo izglītības sistēmu, apmeklējot Ventspils 1. ģimnāziju. Ģimnāzijas koris Dzeguzīte veltīja viesiem koncertu.

Vakar Baltkrievijas skolotāji apmeklēja ar Ventspils 2. vidusskolu un Profesionālo vidusskolu. 2. vidusskolā delegāciju uzņēma Izglītības pārvaldes vadītājs Aldis Slavinskis, kurš pastāstīja viesiem par izglītības sistēmu Latvijā un Ventspilī. Vakar par godu baltkrieviem tika sarīkota uzņemšana pilsētas domē.

Dienas beigās viesi devās ekskursijā pa pilsētu, bet vakarā viņus draudzīgi uzņēma Ventspils 3.vidusskola. Skolas direktore Vera Šengelija rudenī Ventspils delegācijas sastāvā iepazinās ar izglītības iestāžu darbību Novopolockā.

Uzņemot viesus atbildes vizītē, skola sarīkoja īstu draudzības vakaru ar citu pilsētas skolu direktoru, baltkrievu biedrības Spadčina un baltkrievu dziesmu ansambli Žuravinka līdzdalību. Šodien viesi no Novopolockas iepazīstas ar bērnudārzu Rūķītis, Digitālo centru, pilsētas bibliotēku un Ventspils Augstskolu. Dienas otrajā pusē viesi dosies mājās.

Livonijas ordeņa pilī baltkrievu viesi atrada daudz interesanta. Foto: Juris Ģigulis.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: