Novada domes deputāti piekrituši noslēgt administratīvo līgumu ar pilsētas domi jautājumā par dzīvnieku patversmi un nekustamo īpašumu Jaunzīles Tārgales pagastā.

Gan novada, gan pilsētas domes amatpersonas uzsver, ka nav pareizi strīdēties un tiesāties ar kaimiņu pašvaldību, risinājums būtu jārod mierīgā ceļā. Pieņemtais dokuments ir solis saprašanās virzienā.

Strīdu ar pilsētas domi par dzīvnieku patversmi novada dome mantojusi no kādreizējās Tārgales pagasta padomes. Par strīdus objektu 2007. gadā kļuva nekustamais īpašums Jaunzīles Tārgales pagastā.

Ventspils pilsēta šo īpašumu iegādājās 2004. gadā, taču pēc trim gadiem būvniecības ieceri Jaunzīlēs ierīkot dzīvnieku patversmi - viesnīcu Tārgales pagasta padome noraidīja. Turpmāk jautājums tika risināts tiesas ceļā.

Administratīvā rajona tiesa, pamatojoties uz Ventspils pilsētas domes pieteikumu, nolēma tiesvedību izbeigt, tātad sākotnēji tiesāšanās beidzās par labu Tārgalei. Tam sekoja Ventspils pilsētas domes tiesā iesniegta blakus sūdzība. Kopš 2009. gada jūlija, kad nodibināta Ventspils novada dome, abu pašvaldību starpā notikusi sarakste par iespējamo sadarbības modeli nekustamā īpašuma Jaunzīles izmantošanā abu pašvaldību interesēs, mēģināts rast risinājumu ārpustiesas ceļā. Pagājušajā nedēļā novada deputātu pieņemtais lēmums par administratīvā lēmuma slēgšanu faktiski ir oficiāla miera izlīgšana.

Ar šo dokumentu novada dome izsaka gatavību divu gadu laikā vēlreiz izskatīt jautājumu par dzīvnieku patversmes ierīkošanu pilsētas domes iegādātajā īpašumā Jaunzīles, ja pilsēta šādu ieceri vēlreiz iesniegs. Novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks saskata kļūdas toreizējās Tārgales pagasta padomes rīcībā, uzskatot, ka jau sākotnēji minētajiem mērķiem izraudzīta ļoti neveiksmīga vieta - pārdesmit metru attālumā no dzīvojamās ēkas.          

Pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš, jautāts par pašvaldības nodomu dzīvnieku patversmes jautājumā, Ventas Balsij atbild, ka pagaidām šis jautājums ir atrisināts, respektīvi, konkursā uzvarējusī firma noslēgusi līgumu ar Saldus dzīvnieku patversmi. Tad, kad Vārves pagastā tiks realizēts projekts par dzīvnieku patversmes celtniecību, pilsēta gatava rīkot atkārtotu konkursu.

Uzņēmējs Māris Kalniņš, kurš apņēmies ierīkot dzīvnieku patversmi Vārves pagastā, stāsta, ka dzīvniekus, visātrākais, varēs uzņemt jūlijā. Topošās patversmes īpašnieks uz nenoteiktu laiku ir iekonservējis lielo ēku, kur sākotnēji bija iecerējis izmitināt dzīvniekus. Taču tiek ierīkotas speciālas nojumes ārpusē, līdzīgas kā Talsu dzīvnieku patversmē.

Īpašuma Jaunzīles sakarā pilsētas pašvaldībai nav konkrētu nodomu. Tuvākajā laikā tā nedz grasās to pārdot, nedz arī ierīkot tur dzīvnieku patversmi. Kā skaidro Vītoliņš, pilsētas pašvaldība nevienu attīstības projektu nerealizē tikai par budžeta līdzekļiem, savukārt dzīvnieku patversmes jautājumā pagaidām nav izdevies piesaistīt finansējumu no malas. Divu gadu laikā, kas ir nupat noslēgtā līguma darbības laiks, ieceres attiecībā uz šī īpašuma izmantošanu vēl var mainīties.   

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: