Ventspils tiesas priekšā šonedēļ stājās kāds jaunietis, kurš piedraudot ar cirvi sirmgalvei nolaupīja 10 latus un mobilo telefonu.

Laupīšana notika šī gada janvārī, ko uz karstām pēdām izdevās atklāt Ventspils pašvaldības policijas patruļai. Policisti uz ielas pārbaudīja jaunieti, kurš jau iepriekš bija policijas redzes lokā. Pie viņa tika atrasts mobilais tālrunis un policijai radās aizdomas, ka tas nav viņa. Tieši tobrīd uz telefonu zvanīja kāds vīrietis, kurš bija pārsteigts, ka neatbild telefona īpašniece, bet gan policists. Kad aizbraukuši pie telefona īpašnieces, atklājies, ka sirmgalve aplaupīta.

Jaunietis bija iekļuvis dārza mājiņā un piedraudējis tās saimniecei ar cirvi, solot nogalināt. No sirmgalves maka paņemti 10 lati, kā arī nolaupīts mobilais telefons ar lādētāju. Puisis tiesā visas apsūdzības atzina.

Sirmgalve jau pirms tiesas no uzbrucēja ģimenes atguva nolaupītos 10 latus, taču procesa laikā viņa vēl uzturēja prasību par 17 latiem medikamentu iegādei un 100 latu morālo kompensāciju. Sieviete tiesā apgalvoja, ka pēc notikušā viņa trīs dienas nav spējusi ēst, tādēļ pasliktinājās veselība, kuras uzlabošanai tika iegādātas zāles 17 latu vērtībā.

Kā tiesā norādīja advokāte, viņas aizstāvamais nāk no trūcīgas ģimenes, viņa tēvs un māte ir slimi un bez darba. Apsūdzētā attīstības līmenis ir zems, puisis ir analfabēts un viņa dzīves uztvere ir aprobežota.

Advokāte tiesai lūdza piespriest minimālo sodu, kas nebūtu saistīts ar reālu brīvības atņemšanu. Turklāt apsūdzētais kopš nozieguma izdarīšanas jau aptuveni četrus mēnešus atradās apcietinājumā, kas esot pilnībā pietiekami. Nosacītu sodu prasīja arī prokurore, lai arī laupīšana ir sevišķi smags noziegums. Tam piekrita arī aplaupītā sieviete izsakot cerību, ka puisis nekad vairs šādus noziegumus neatkārtos.

«Savu rīcību nožēloju un apsolos tādas blēdības vairs nedarīt,» tiesnesei savā pēdējā vārdā solīja puisis.

Tiesa viņam piesprieda trīs gadu nosacītu sodu ar pienākumu regulāri atzīmēties probācijas dienestā, iesaistīties dienesta programmās, kā arī nemainīt dzīves vietu bez dienesta ziņas. Tāpat jaunietim ir jāmaksā sirmgalvei 100 latu morālā kompensācija un jāsedz medikamentu vērtība.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: