Dzidra Grieze ir cilvēks, kuru Ventspils Augstskolā ienākošie visbiežāk sastop pirmo. Gan studenti, gan pasniedzēji biežāk viņu sauc par Dzidriņu.

Viņas darba vieta – dežuranta stikla būdiņa – atrodas pa kreisi no ieejas. Šajā vietā Dzidru var sastapt jau apmēram 13 gadus, jo viņa augstskolā sāka strādāt 1997. gadā, līdz ar tās dibināšanu. Dzidra izsniedz un pieņem atslēgas, atbild uz telefonu zvaniem, pāradresē tos citiem augstskolas darbiniekiem.  

Trīspadsmit gados Dzidra novērojusi, kā studenti mainās. «No sākuma bija tādi bērnišķīgāki, trakulīgāki, tādi, kuri tikko izrāvušies no vecākiem, bet tagad ir mierīgāki un ļoti laipni, atsaucīgi izpalīdzīgi,» stāsta Dzidra.

Agrāk, kad studenti bija iztērējuši naudu, Dzidrai nācies aizdot, lai viņi var nokļūt mājās. «Studenti neaprēķina, bet bērniem taču mājās jātiek, nevar tā viņus atstāt,» gādīgi saka Dzidra. Tagad gan tā vairs neesot, jo vecāki naudu pārskaita uz konta, un studenti to var izņemt bankomātā.

Atslēgas bieži nepazūdot – gan studenti, gan apsniedzēji esot apzinīgi. Kārtību palīdzot uzturēt arī tas, ka paņemot atslēgu, ir jāparakstās.

Darbs augstskolā Dzidrai patīk – studenti un pasniedzēji esot ļoti jauki. Ar pasniedzējiem varot aprunāties arī par dzīvi un praktiskām lietām, kā, piemēram, puķu stādīšanu un ēst gatavošanu.

Pēdējā laikā studenti palikuši steidzīgāki, tāpēc garās sarunās iesaistās retāk. Iemesls – paralēli studijām daudzi strādā. «Noklausās lekcijas un žigli, žigli prom. Ļoti aizņemta jaunatne mums tagad ir.» Taču ir bijuši gadījumi, kad dežuranta būdiņā studenti atnāk izkratīt sirdi, kad kaut kas sasāpējis. «Es vienkārši tad pasaku, kā es to redzu kā vienkāršs cilvēks,» saka Dzidra.

Dzidra pati jaunībā mācījusies Tirdzniecības tehnikumā un pēc tam strādājusi par pārdevēju. «Darbs par pārdevēju ir līdzīgs, tur arī jāstrādā ar cilvēkiem. Atšķirība tikai tā, ka te, augstskolā, vari justies jaunāks, jo apkārt ir studenti, jaunieši,» salīdzina Dzidra. Veikalā savukārt nācies karot arī ar dzērājiem.

Augstskolā dežurante jūtas mīlēta un cienīta, to apliecina kaut vai uzruna Dzidriņa. Pa trīspadsmit gadiem Dzidrai izveidojies kupls draugu un paziņu loks. Aizbraucot uz Rīgu vai Liepāju, nāk klāt bijušie VeA studenti un saka: «Čau! Kā jums tur Ventspilī iet?» Dzirdu priecē tas, ka neviens no augstskolas beidzējiem, arī satiekoties vēlāk, nekad nav neko sliktu teicis par augstskolu, visi atceras tikai labo.

VeA 3. kursa studente Vita Grahovska iepazinusies ar augstskolas dežuranti Dzidru, jau mācoties 1. kursā, jo studente darbojās organizācijā AIESEC un viņai bija bieži nepieciešama kabineta atslēga. Vita atzīst, ka attiecības ar Dzirdu esot vislabākās, jo dežurante smaidīga un draudzīga, ātri atceras cilvēkus un viņu vārdus. Savukārt 3. kursa studente Guna Krutova uzsver, ka ar Dzidru vienmēr var papļāpāt, kamēr jāgaida atslēgas.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: