Ventspilniece Marija Dišlova rūpējas par kaķiem, kuri savu saimnieku pamesti, sameklējuši sev mājas daudzstāvu ēku pagrabos.

 Viņa un domubiedri nodarbojas ar kaķeņu sterilizāciju, lai apturētu to tālāko vairošanos. Dišlova atrakstījusi vēstuli, kurā saka paldies Sarkanmuižas dambja 3. nama iedzīvotājām Ļenai, Gitai, Ritai un citām sievietēm, kuras ne tikai rūpējas par pamestajiem dzīvniekiem pie viņu mājām, bet ir sameklējušas telpu, kurā atveseļot kaķenes pēc sterilizācijas operācijas.

Pateicoties dzīvnieku audzētāju biedrības vadītāja Diānas Blumbergas dāvinātajam, aptuveni 100 latu vērtajam sprostam, kaķu atlabšana varēs notikt ne tikai cilvēku uzraudzībā, bet arī drošībā un komfortā. Vēl lielāks ir gandarījums, ja pēc tam izdodas dzīvniekam saimnieku.

Taču ne visi cilvēki tik labi attiecas pret klaiņojošiem, bet pat pret saviem dzīvniekiem. Kāda saimniece, lai pasargātu pagrabā uzglabājamos produktus no žurkām, savā nodalījumā ielikusi kaķi. Viņš dzīvo necilvēcīgos apstākļos – tumsā, nesamīļots, bez iespējām iziet ārā.

Cilvēkiem jāsaprot, ka, labāk kādu klaidonīti sterilizēt, pabarot un atļaut viņam brīvi staigāt iekšā, ārā – šajā pagrabā žurku nebūs. Kamēr Latvijā likums par dzīvnieku aizsardzību ir tikai rakstīts papīrs, katram cilvēkam jāuztur sevī mīlestība pret neaizsargātajiem dzīves pabērniem.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: