Šonedēļ Ventspils tiesa izskatīja divas lietas, kas saistītas ar narkotisko vielu apriti.

Par šo vielu lietošanu kādam vīrietim piespriests piespiedu darbs, bet sievietei par izplatīšanu – cietumsods.

Cilvēkam kriminālatbildība iestājas ne tikai par narkotiku tirdzniecību, bet arī par narkotiku lietošanu. Tieši par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu bez ārsta nozīmējuma, tiesas priekšā stājās kāds jauns vīrietis. Turklāt viņš par narkotiku lietošanu gada laikā pieķerts jau otro reizi. Pirmo reizi policija apsūdzēto aizturēja Saules ielas pagalmā pagājušā gada jūnijā, kad vīrietis lietojis hašišu un marihuānu. Bet jau pagājušā gada decembrī viņš aizturēts atkārtoti – par hašiša, amfetamīna un klonazepāma lietošanu. Savu vainu vīrietis tiesā atzina.

Krimināllikums par šādu pārkāpumu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar piespiedu darbu vai naudas sodu līdz 15 minimālajām mēnešalgām. Tika ņemts vērā tas, ka vīrieša apgādībā ir mazs bērns, kā arī viņš šobrīd nestrādā. Prokurore tiesai prasīja apsūdzētajam piespriest piespiedu darbu uz 100 stundām, taču tiesa piesprieda 60 stundas.

Otrā lieta bija saistīta ar narkotisko vielu realizāciju nelielos apmēros. Par to bija apsūdzēta kāda sieviete, kura par šādu noziegumu tika tiesāta jau trešo reizi. Iepriekšējo reizi viņa tiesāta par narkotiku izplatīšanu lielos apjomos, par ko viņai piesprieda cietumsodu uz 5 gadiem. Sieviete no cietuma atbrīvota pirms termiņa – 2008.gadā.

Kā noskaidrojās tiesas sēdē, sieviete no kāda narkotisko vielu izplatītāja iegādājusies trīs folija iepakojumus ar marihuānu un pārdevusi tos savam bijušajam vīram. Kā tiesā apgalvoja apsūdzētā, viņa savas muļķības dēļ ir pažēlojusi savu bijušo vīru, kuram bijušas tā saucamās lomkas. Arī apsūdzētās advokāte norādīja, ka viņas aizstāvamā nekādu peļņu no šī darījuma nav guvusi. Kā vainu mīkstinoši apstākļi tika minēts sievietes sliktais veselības stāvoklis, turklāt apcietināšanas brīdī viņa bijusi stāvoklī un apcietinājumā laikā bērniņu zaudēja. Apsūdzētā savu vainu pilnībā atzina, izdarīto nožēloja, kas arī ir vainu mīkstinošs apstāklis.

Prokurors gan atgādināja, ka sieviete par līdzīgu noziedzīgu nodarījumu tiek tiesāta jau trešo reizi, kas nozīmē, ka viņa nav izdarījusi nekādus secinājumus, nav labojusies un ir bīstama sabiedrībai. Tādēļ prokurors prasīja viņai piespriest reālu cietumsodu uz 1 gadu un 9 mēnešiem. Tikmēr tiesas lēmums paredz, ka sievietei cietumā būs jāpavada viens gads.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: