Jaunajai valdībai, kuras izveide uzticēta pašreizējai labklājības ministrei Evikai Siliņai (JV), jāatgūst sabiedrības uzticība, teica Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis.

Viņš akcentēja, ka Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdībai bijis vissliktākais novērtējums, tāpēc nepieciešams strādāt, lai jaunā valdība atgūtu sabiedrības uzticību.

Valainis uzskata, ka uzticēšanās līmenis kritis, jo valdība nespēja parādīt rīcībspēju.

Atbildot uz jautājumu, vai ZZS ir kādas "sarkanās līnijas", Valainis norādīja, ka pēc iespējas ātrāk jāsāk strādāt, nevis jāstrādā ar ultimātiem. Viņš norādīja, ka iepriekšējā valdība bija ultimātos balstīta.

"Mēs tā strādāt negribam," piebilda Valainis.

Kā galvenos darbus Valainis nosauca veselības jomu, darbaspēka pieejamības jautājumus, izglītības jomu. Tāpat nedrīkst aizmirst drošības jautājumiem, kuriem jābūt prioritātei, viņš norādīja.

Valainis norādīja, ka šodien tiks sākts strādāt pie atbildības jomu sadalīšanas, taču vispirms nepieciešams Evikas Siliņas (JV) vērtējums.

"Viņai pašai ir jāpasaka, kā viņa redz jomas, mēs nevēlamies to ietekmēt," teica Valainis, atzīstot, ka viena no ministrijām, par kurām ZZS ir gatava uzņemties atbildību, ir Zemkopības ministrija.

Jau vēstīts, ka pirmdien Jaunās vienotības" (JV), ZZS un "Progresīvo" veidotā topošā koalīcija sāks strādāt pie jaunās valdības deklarācijas veidošanas.

Sanāksme paredzēta plkst.10 Ministru kabinetā.

Jaunās koalīcijas pārstāvjiem plānots arī sākt strādāt pie koalīcijas līguma un pielikuma par neatliekamajiem darbiem, kas paveicami līdz decembrim un janvārim.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • 0
  Cibiņš 04.09.2023, 09:54:14

  Nudien nesapratu - vai šajā rakstā tiek atstāstīts TV raidījumā "Šovakar arēnā klauni" redzētais un dzirdētais?

 • 0
  Larijs Kukarans 04.09.2023, 11:49:42

  Ja ir jāatgūst,tad sanāk,ka kaut kad viņa ir bijusi.Man liekas,ka normāliem cilvēkiem nekāda uzticība valdībai nekad nav bijusi.Varbūt pašos pirmssākumos kad it kā kļuvām neatkarīgi,bet tad ar uz īsu brīdi,tie kas tiek pie šprices domā tikai par savu kabatu,vairak viņus nekas neinteresē!

 • 0
  Heinrich 04.09.2023, 12:43:37

  Lemberga kabatas partija-ZZS-vilks spalvu met,bet ne tikumu!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: