Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) par Ministru prezidenta amata kandidātu uz 14. Saeimas vēlēšanām izvirzījusi Aivaru Lembergu ("Latvijai un Ventspilij").

Lembergs paziņoja, ka arī šoreiz Saeimas vēlēšanās pats nekandidēs, jo Ventspils iedzīvotāji viņam uzticējuši strādāt Ventspils domē.

ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze preses konferencē paziņoja, ka ZZS saraksta līderi Rīgā būs bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris, Latgalē -  lauksaimnieks Kaspars Melnis, Kurzemē - ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis, Vidzemē - Krauze un Zemgalē - Saeimas deputāts Viktors Valainis.

Iepriekš Lemberga kā premjera kandidatūru apspriešanai ZZS valdē virzīja partiju apvienību veidojošā Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP), preses konferencē norādīja LSDSP priekšsēdētājs Jānis Dinevičs.

Iepriekš bija iecerēts, ka ZZS premjera amata kandidāts varētu būt Valainis, kurš bija virzīts no ZZS veidojošās Latvijas Zemnieku savienības (LZS). Valainis šodien uzsvēra, ka ZZS mērķis ir, lai premjera amata kandidāts būtu ar vislielāko pieredzi un baudītu visplašāko atbalstu sabiedrībā, tāpēc Valainis jau iepriekš atsaucis savu kandidatūru.

Kā norādīja Krauze, 14. Saeimas vēlēšanās kopā startēs ZZS abas veidojošās partijas LZS un LSDSP, kā arī ZZS sadarbības partija "Latvijai un Ventspilij".

14. Saeimas vēlēšanas paredzētas oktobra pirmajā sestdienā.

Lasi vēl

Komentāri (23)

 • 0
  Covid 19-22.ventspils.lv Pirms 4 nedēļām

  Varbūt,ka līdz vēlēšanām šis nemaz....

 • 0
  Pilsēta Pirms 4 nedēļām

  Un, lai tas cilvēks vēl pasaka, ka mūsu valstī nav demokrātijas.
  Līdzīgi kā plašā krievijā kur jebkurš cietumnieks var tik pie varas un valsts kases.

 • 0
  Gunārs Pētersons Pirms 4 nedēļām

  Pēc tam atkal Mertena varēs kuratēt grāmatu "Premjera krēsls kā atriebība". Pretīgi.

 • 0
  Bārnijs Ross Pirms 4 nedēļām

  Jābūt ļoti apdāvinātam prātā, lai ticētu, ka šis tiks premjera amatā...

 • -17
  Staķis Pirms 4 nedēļām

  Labs, visu cieņu! Šādā karjerā, šis amats būtu ļoti labs papildinājums. Latvija par Lembergu!

 • -1
  Barons (Freiherr von ...) Pirms 4 nedēļām

  Manam labprāt uzrakstit,kō ar viņ vaidzet izdarit.Aber nevar rakstit.Tā tad būt virtuāl Pašnāvib,le zinat.Tō Cenzōr ir varen nadzig uz Profil izdzēšan-slepkavošan.

 • 0
  Vadims Kevrelis Pirms 4 nedēļām

  Ja ZZS neko nevar izdomāt, tad kārtējo reizi lai tiktu pie siles lietā tiek likts A.Lembergs.

 • -17
  Renars Z Pirms 4 nedēļām

  Šobrīd es neredzu nevienu spēcīgāku politiķi par Lembergu. Ja ir, nosauciet.

 • -2
  Bārnijs Ross Pirms 4 nedēļām

  Zelenskis. Stiprāku nav.

 • 0
  Heinrich Pirms 4 nedēļām

  >>Mr.20
  Tas tak arī 'žīdiskas izcelsmes...

 • -2
  borsinsh Pirms 4 nedēļām

  to > Renars Z : nu skaidrs, ka - no palikushu sudu ir nepiecieshams izvelet ... pazistamako

 • 0
  yolo Pirms 4 nedēļām

  Jauki. Virza par ministru prezidentu apsūdzētu zagli, kurš atbalsta Krimas okupāciju un uzskata Nato par okupantiem. Ļoti jauki

 • 0
  Heinrich Pirms 4 nedēļām

  +komūnists un krievmīlis.

 • -4
  Viktors Torpēda Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Atbraucu no dārza un te visiem jauna sāpe! Par Nato jau Lembergs simtreiz skaidrojās, vēl šī gada sākumā pilsētas lapā https://www.ventspils.lv//lat/pilseta_parvalde/227405

 • -5
  Viktors Torpēda Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Man tiek rupji pārmests, ka es nosodīju NATO karavīru piedauzīgo uzvedību pirms 7 gadiem. Šī piedauzība izpaudās tādējādi, ka NATO karavīri Ventspilī, pilsētas centrā pie centrālās autobusu pieturas nekautrējoties čurāja, savukārt citi pārdzērušies gulēja, citi postīja puķu dobes Toties vēl citi ieejot kafejnīcā kafejnīcas apmeklētājiem rādīja savus dzimumlocekļus.
  Ar šādām izdarībām NATO karavīri nedemonstrēja augstu kultūru, uzvedību sabiedriskā vietā, pat vairāk, viņi pārkāpa Latvijas Republikas likumus.
  Es uzskatīju un uzskatu, ka šāda uzvedība prestižu grauj nevis ceļ. Ja kāds uzskata, ka manis minētās karavīru izdarības par pieļaujamām un atbalstāmām, tad interesanti, kurā valstī šāda uzvedība tiek atbalstīta un veicināta? Šādi uzvesties nedrīkst ne karavīrs, ne skolnieks, ne students, ne brīvmākslinieks, ne pensionārs, neviens.
  Kopš šī senā incidenta NATO karavīru uzvedība Ventspilī ir bijusi nevainojama, par ko man ir patiess prieks!

 • -1
  Pipars Pirms 4 nedēļām

  Kārtejais vēlētāju uzmetiens,premjēra kandidàts būšot,bet uz Saeimu nekandidēšot.
  Daudzi vēlētāji meklēs Lemberga uzvārdu vēlēšanu listē,lai ieliktu plusiņu vai mīnusiņu.
  Bet Aivara tur nebūs.Vilšanās tiem,kas būtu gribējuši nobalsot par Lembergu.
  Un šodienas Lemberga paziņojums par to 51 deputātu vietas iegūšanu liek apšaubīt viņa vēlmi iegūt premjēra amatu.
  Kā arī nekļustot par Saeimas deputātu varēs teikt,ka vēlētāji viņam uzticibu nav dāvājuši.Ko Aivars plaši uzsveris Ventspils domes gadījumā.

 • -4
  Pipars Pirms 4 nedēļām

  "Uz to norādījis arī Lemberga vietnieks gan domē, gan partijā Jānis Vītoliņš, sakot, ka vēlētāji ir izteikuši savu attieksmi pret Lembergu: “Apmēram 2,5 tūkstoši (..) ir atzīmējuši viņu, tieši Aivaru Lembergu, ar “+”. Tas ir absolūti labākais rādītājs no visiem tiem deputātu kandidātiem, kas startēja mūsu pašvaldības vēlēšanās.”

 • -6
  корумпант Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Hallo??? Tu runā tā it kā tas būtu kaut kas jauns - nekandidē, bet iet par premjeru. Tālu nav jāskatās, Kariņš nav ievēlēts un viņa partijai ir 8 vietas parlamentā - ZZS ir 7 vietas parlamentā...

 • 0
  reku Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Tos atkritumus vajag sašķirot un uz ātrāko utilizēt.

 • 0
  Lelle Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Nu tie Lemberga fani beidzot ir sagaidījuši sava elka piekrišanu kandidēt par premjeru.Tik domāju,ka ZZS ar šito gurķi būs sev kājā iešāvuši.

 • 0
  Optika Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Lembergs varbūt ir populārs Ventspilī un novadā, bet pārējā Latvijā viņš asociējas tomēr vairāk ar vēl nesen sēdošu zeku! Pie tam, cik ir dzirdēts, tad neviena no latviski domājošām partijām ar šo kadru nepīsies, jo viņš ir iekļauts ASV Magņicka sankciju sarakstā.
  Domāju, ka ZZS gaida viens no vējākajiem rezultātiem Saeimas vēlēšanās, jo LZP ir viņus pametuši, bet jaunu seju šajā ZZS atlikumā nav - arī priekšvēlēšanu debatēs es domāju, ka redzēsim garlaicīgu cirka izrādi kur Lembergas kašķējas ar Bordānu, vai ko tamlīdzīgu, bet reālus valstij svarīgus jautājumus noliks malā!

 • 0
  Frīdis Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  ZZS, izvirzot par premjera kandidātu personu, kas NATO sauc par okupantiem, attaisno Krimas okupāciju, smagos noziegumos 1. instancē notiesāto, ASV sankciju sarakstā iekļauto Aivaru Lembergu, pilnībā pievienojas vatņiku pulciņam kopā ar Ždanokas partiju un Saskaņu.

 • 0
  Pornieks Pirms 6 dienām, 14 stundām

  Es te biju tādā vietiņā kur Jencīts priekšā, nelaiž iekšā.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: