Šodien notikušās tikšanās laikā ar "Vienotību" izskanēja abpusēja vēlme strādāt koalīcijā, žurnālistiem pēc tikšanās ar partijas pārstāvjiem paziņoja Ministru prezidenta amatam nominētais Māris Kučinskis (ZZS).

"Esmu gandarīts, ka mēs, ka šajā pusotras stundas sarunā sapratāmies par to, ka abpusējā vēlme ir strādāt tālāk šādā koalīcijā, kāda tā ir," žurnālistiem pēc tikšanās ar "Vienotību" sacīja Kučinskis.

Viņš atzīmēja, ka tikšanās laikā izskanēja abpusēja vēlme strādāt koalīcijā.

Kā ziņots, Kučinskis šodien tikās ar "Vienotības" frakciju, lai pārrunātu valdības veidošanas procesu.

Visas trīs opozīcijas partijas apņēmušās neatbalstīt Kučinska valdību.

Savukārt divi no koalīcijas politiskajiem spēkiem - Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) - jau oficiāli bija pieņēmuši Kučinski atbalstošu lēmumu. Tikmēr "Vienotība" līdz šim atbalstu Kučinskim vēl nebija solījusi, bet norādījusi, ka iesaistīsies valdības veidošanas sarunās.

Pašlaik partneriem nav vienošanās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, tomēr ZZS savā pārziņā vēlētos Finanšu ministriju, Zemkopības ministriju, Aizsardzības ministriju, Satiksmes ministriju un Veselības ministriju.

Savukārt VL-TB/LNNK savā pārraudzībā vēlas saglabāt Tieslietu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, kā arī Kultūras ministriju.

Tas nozīmē, ka "Vienotības" pārziņā būtu Iekšlietu ministrija, Ārlietu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija un Ekonomikas ministrija.

Tomēr "Vienotība" bija paudusi, ka nepiekritīs atbildības jomu sadalījumam pēc "pārpalikuma principa", iepriekš paziņoja Āboltiņa, piebilstot, ka jaunās valdības veidošana ir jāsāk "no baltas lapas". Viņa norādīja, ka arī Tieslietu ministrijas pārraudzību var pieskaitīt pie "Vienotības" "sarkanajām līnijām".

LETA

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: