Ventspilnieki un Talsu novada iedzīvotāji turpina sniegt atbalstu Ukrainai. Drīzumā turp dosies desmit transportlīdzekļi, ko dāvinājušas Ventspils pilsētas un Talsu novada pašvaldības.

Kaspars Ašnevics, aktīvs brīvprātīgais, kurš sniedz palīdzību Ukrainai, pastāstīja, ka Ventspils un Talsu novads noziedojuši kopumā desmit transportlīdzekļus – katra pašvaldība piecus. Tai skaitā Ventspils Ukrainas sabiedrības atbalstam ziedojusi mikroautobusu, kvadriciklu un trīs vieglās automašīnas. Savukārt Talsu novada pašvaldība Ukrainai ziedojusi divus lielos autobusus, mikroautobusu un divas vieglās automašīnas. Pēc remonta transportlīdzekļi tiks nosūtīti uz Ukrainu. Ašnevics, atsaucoties uz avotiem Ukrainā, pastāstīja, ka vienā autobusā būs aprīkots mobilais zobārstniecības kabinets, kurā varēs sniegt palīdzību gan iedzīvotājiem, gan frontē karojošajiem. Otrs autobuss tiks izmantots karavīru rotācijai.

Kā jau ierasts, brīvprātīgie, kuri nogādā tehniku Ukrainā, vēršas pie Ventspils iedzīvotājiem ar aicinājumu piepildīt mašīnas ar mantām, kas šobrīd ir nepieciešamas ukraiņiem. Pašlaik tās ir ierakumu sveces, 41.–45. izmēru siltie zābaki un gumijas zābaki, termoveļa, instrumenti automašīnu remontam, kompresors, uzlādes stacijas, higiēnas priekšmeti, zivju un gaļas konservi, kafija, tēja, saldumi, medus, rieksti, šokolāde, guļammaisi, automašīnu riepas, lāpstas, cirvji, motorzāģi, slīpēšanas instrumenti, urbji, skrūvgrieži, pneimatiskās pistoles dībeļiem, ceļgalu sargi.

Rīt Tirgus laukumā notiks tradicionālie Speķa svētki, ko organizē Ventspils ukraiņu biedrība Kobzar. Svētku laikā būs iespējams ziedot Ukrainas, kur turpinās karadarbība, iedzīvotājiem. Minētās lietas var līdz 24. februārim aiznest uz Lielo Dzirnavu ielu 14, kur darbojas Ukrainas atbalsta centrs, iepriekš sazinoties ar Kasparu Ašnevicu (29275409) vai Mariju Antonovu (28451425).

Konts ziedojumu pārskaitīšanai Ukrainas atbalstam:

Sabiedriskā organizācija

Ventspils ukraiņu kultūras biedrība «Kobzar»,

konta nr. LV91HABA0551046952878.

Lasi vēl

Komentāri (12)

 • -1
  kohs 02.02.2024, 14:52:12

  Visu cieņu ukraiņiem, bet vai mums tie transporta līdzekļi nav nepieciešamāki daudzbērnu ģimenēm, bērnu namiem, pansionātiem un citiem mūsu cilvēkiem un iestādēm kam trūkst transports lai nodrošināktu kaut kādas elementāras lietas?

 • -1
  Aka Pirms 1 mēnesi

  Mums pagalmā taksistam stāv lietošanā gatavi 3 auto, pa ceļam uz molu pilns ar auto - dāviniet!!! Nedod Dievs piedzīvot karu....

 • -2
  Tepatvien Pirms 1 mēnesi, 2 dienām

  Un tiek prasīts arī apliecinājums par to ka dāvinājums tiek izmantots atbilstoši tam kam bijis paredzēts?
  Un tas viss, kas tiek sūtīts, tur uz vietas nav pieejams? Visi viņu autiņi ir pārkausēti naglās un brauc ar ēzeļiem un zirgiem? Palikuši ir tikai tie, kas karo, visa parējā teritorija ir tukša un neviens tur nestrādā, neko neražo, naudu nepelna un priekš aizsardzības nedod? Visi pārtiek tikai no tā, ko citi iedod?

 • -2
  Heinrich Pirms 1 mēnesi, 2 dienām

  Nu nav jau tie hoholi nekādi zelta gabaliņi.Bet - vajadzētu vadīties pēc principa,ka mūsu ienaidnieku ienaidnieki ir mūsu draugi.Ja viņiem labāk veiksies sist moskaļus,tad,iespējams,mēs arī varētu sākt risināt krievu problēmu te uz vietas.

 • -8
  Janis Zvejnieks Pirms 1 mēnesi, 2 dienām

  Interesant.Kad kriev problem heinrickam prata ?Tavi draugi Siriju un Iraku bombarde,kas ir tukstosiem judzes no vinu robezam.Draugali tavi mislas !Iranai var tikai draudet,jo zina ka dabus sdacu,ka maz neliksies.

 • 0
  Heinrich Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Man draugi (plašākā nozīmē) nav ne draņķa jenkiji ,ne utainie moskaļi.
  Es-par latviešu Latviju.

 • -3
  ambīls Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Visu cieņu tiem kuri aizstāv Ukrainu,bet ar tiem auto ir kā ir,tepat Ventspilī vizinās pasvaigi Leksusi,Jēēp,Landkruizers ar Ukrainas nummuriem,tad kāpēc viņi nevizimās pa fronti,bet mēs velkam visu ko varam uz turieni.

 • -4
  Brīvā Latvija Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Atbalstu. Ukraiņi malači.

 • -1
  Kurzemnieks - Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  https://tautastribunals.eu/?p=65636

 • -6
  ordo Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Cik iznāk parunāt, cilvēkiem sāk jau apnikt šī samākslotā svešas valsts apdāvināšanas mānija.

 • -3
  Kriska Pirms 1 mēnesi

  Mani mulsina tas, ka viņi uztver to, ka mūsu pienākumu- negrib pie mums strādāt- īr nozares , kur trūkst darba roku. Tikko beidzās pabalsti viņi brauc prom.

 • -1
  Heinrich Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  https://tautastribunals.eu/?p=65633

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: