Novada domes rīkotajā iepirkumu konkursā par telpu nomu Izglītības pārvaldes un Finanšu nodaļas izvietošanai pieteicies tikai viens pretendents. Pašvaldība nomās Biznesa centra telpas pie Ostas promenādes, mēnesī par tām maksājot Ls 1400.   

 Kā vērtē nekustamo īpašumu speciālisti, šobrīd biroja telpu pilsētā netrūkst. Piedāvājums ir diezgan labs, un arī cenas labas. Pašvaldības SIA Ventspils nekustamie īpašumi mārketinga speciāliste Inga Štrausa atklāj, ka Ventspils novada dome bijusi izlūkot arī viņu piedāvājumu, tās pārstāvji apskatījuši telpas Užavas ielā 8, Pils ielā 29 un Tirgus ielā 7, taču neviens no tiem novada amatpersonas īsti nav apmierinājušas.  

Ventspils nekustamo īpašumu piedāvātā cena par tiem bijusi sākot no Ls 1 līdz Ls 2 par kvadrātmetru, un tai vēl jāpieskaita PVN, komunālie maksājumi un maksa par apkuri.

Par pēdējo no minētajām pozīcijām vien ziemas mēnešos kvadrātmetra izmaksām jāpiepluso aptuveni 1 Ls. Minētās telpas nav mēbelētas, dažās no tām nepieciešams remonts. Ventspils nekustamie īpašumi piedāvājuši pāris mēnešu laikā telpas izremontēt, tomēr telpu kārotāji «visu laiku atrunājās». Runa bijusi par 100-150 m² lielu platību.

Novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks atklāj, ka pirms iepirkuma izsludināšanas pašvaldība iepazinusies ar vairākām telpām pilsētā, Biznesa centra birojus tai skaitā. Viņaprāt, šīs no apskatītajām bijušas visracionālākās.

Iepirkumā norādītā kvadratūra ir divas reizes lielāka nekā minēts sarunās ar SIA Ventspils nekustamie īpašumi – 200-300m².

Biznesa centra piedāvātās telpas ir 280 m² plašas. Iepirkumā norādītas konkrētas prasības – īpašumam jābūt reģistrētam zemesgrāmatā, telpām izremontētām, labā tehniskā un sanitārā stāvoklī, aprīkotām ar 20 mēbelētām darba vietām, sanitārām telpām, interneta un telefona pieslēguma vietām, tās jānodrošina ar apsardzi un uzkopšanu.

Papildus prasībās ir arī 4 reizes mēnesī pieejama konferenču telpa 20 cilvēkiem. Iepirkums liek domāt, ka tas sagatavots, lai iegūtu konkrētas telpas Ostas ielā 23.

Nekustamā īpašuma uzņēmuma Latio pārstāvis Inguss Salmiņš min, ka pilsētas centrā ir vairāki labi biroja telpu piedāvājumi. Mazas telpas labā vietā pilsētā maksā ap 6 Ls/m², lielākas, bet labas telpas var dabūt arī par 3-3,50 Ls/m², neskaitot komunālos maksājumus.

Novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks informē, ka konkrētā kvadrātmetra cena Biznesa centra telpās ir 4 Ls/m² bez PVN, un tajā iekļauti visi komunālie pakalpojumi, elektrība, apsardze, telpu uzkopšana. Līgums tiks slēgts līdz 3 gadiem. Ventspils nekustamo īpašumu pārstāves Ingas Štrausas vērtējumā, ņemot vērā telpu labiekārtojumu, cena ir laba.

Ventas Balss jau rakstīja, ka telpas novada dome vēlas īrēt, jo strukturālo reformu rezultātā tiks centralizēta pašvaldības grāmatvedība, un novada domes ēkā Skolas ielā 4 pagaidām nav iespējams nodrošināt ar darba vietām visus Finanšu nodaļas darbiniekus.

Tā kā domes ēkas 1. stāvā tiks ierīkota zāle apmeklētājiem, jauna mājvieta nepieciešama arī Izglītības pārvaldei. Vēlāk domes ēkai tiks veikta ekspertīze, lai noteiktu, vai darba telpas iespējams izbūvēt arī ēkas 3. stāvā.

Izglītības pārvaldes vadītājai Ainai Klimovičai nekas neesot zināms, uz kurieni pārvaldei būs jāpārceļas. «Es šo jautājumu neizlemju, tāpēc par to nevaru diskutēt,» saka Klimoviča. Viņa personīgi esot gatava braukt uz Tārgali vai jebkuru citu pagastu.

Pirms iepirkuma konkursa izsludināšanas novada domes amatpersonas apsvēra iespēju domes struktūrvienības ievietot kādā no piepilsētas pagastu pārvaldes ēkām.

Taču pret šādu variantu iebilduši skolu direktori, stāsta novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks. Lai arī mēneša maksa par telpām šķiet pietiekami augsta, cenā iekļautie komunālie pakalpojumi un papildus labumi to atsver, uzskata domes priekšsēdētājs.      


Foto paraksts: Labiekārtotas biroja telpas skaistās ēkas Ostas ielā 23 sētas pusē turpmāk īrēs novada dome.                    

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: