Latvijas vīriešu basketbola izlase, gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, svētdien pārbaudes spēlē Ventspilī ar rezultātu 60:71 piekāpās Polijas izlasei.

Mača pirmo ceturtdaļu Polijas izlase uzvarēja ar sešu punktu pārsvaru un arī otrajā ceturtdaļā vienubrīd bija pat vadībā ar astoņiem punktiem, bet Latvijas izlase spēja samazināt starpību rezultātā un pārtraukumā devās ar četru punktu deficītu.

Latvijas izlases labā 14 punktus guva Kaspars Bērziņš un viņā rēķinā arī deviņas atlēkušās bumbas. Savukārt Raitis Grafs šoreiz guva 11 punktus, Ronalds Zaķis par punktu mazāk, bet deviņi punkti Jāņa Strēlnieka rēķinā.

Otro puslaiku gan veiksmīgāk sāka poļi, kuri trešās ceturtdaļas sākumā guva sešus punktus pēc kārtas un palielināja pārsvaru rezultātā līdz desmit punktiem, kamēr Latvijas valstsvienība savus pirmos divus punktus trešajā ceturtdaļā guva, kad tajā bija nospēlēta gandrīz puse laika. Piedevām pretinieki dažas minūtes pirms trešās trešdaļas beigām palielināja pārsvaru līdz 15 punktiem.

Pēdējo ceturtdaļu Latvijas izlase uzsāka ļoti veiksmīgi un guva pat 13 punktus pēc kārtas, kas ļāva tās vidū izvirzīties vadībā ar viena punkta pārsvaru. Tomēr mača pēdējās minūtēs veiksmīgāki atkal bija Polijas basketbolisti, kuri galarezultātā svinēja uzvaru ar deviņu punktu pārsvaru.

Kā ziņots, abas komandas aiz slēgtām durvīm tikās arī sestdien un šajā mačā Latvijas izlase pārliecinoši uzvarēja ar rezultātu 72:45.

Polijas izlase pagājušā gada Eiropas čempionātā, kas risinājās tās laukumos, izcīnīja devīto vietu.

Spēlēs ar Poliju nepiedalījās Kristers Zeidaks, Mārtiņš Mejeris un Dāvis Rozītis, kuri devušies uz Eiropas čempionātu U-20 vecuma grupā.

Kā ziņots, Latvijas izlase pirmo oficiālo pārbaudes spēli galvenā trenera Ainara Bagatska vadībā aizvadīja 2.jūlijā, kad ar 99:78 pārspēja U-20 izlasi.

Nākamajā mačā Latvijas izlase ceturtdien "Arēnā Rīga" aiz slēgtām durvīm spēkosies ar Latvijas U-18 valstsvienību, bet tad dosies uz Ukrainu, kur aizvadīs divus mačus ar vietējiem basketbolistiem.

Zināms, ka Latvijas izlasei nākamajā mēnesī paredzētajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā nepalīdzēs tādi spēlētāji kā Andris Biedriņš, Jānis Blūms, Pāvels Veselovs un Akselis Vairogs. Savukārt izlases kandidātu vidū nebija Gata Jahoviča, Uvja Helmaņa, Aigara Vītola, Sanda Valtera, kā arī diskvalificēto Kristapa Valtera, Armanda Šķēles un Kaspara Kambalas.

Kā ziņots, Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles risināsies augustā, katrai grupai izspēlējot divu apļu turnīru. Kvalifikācijā Latviju gaida smaga cīņa ar Izraēlas, Somijas, Itālijas un Melnkalnes valstsvienībām.

Finālturnīram kvalificēsies visu grupu uzvarētāji un divas labākās otro vietu ieguvējas, bet vēl viena ceļazīme tiks noskaidrota speciālā kvalifikācijas turnīrā neilgi pirms finālturnīru sākuma.

Latvijas vīriešu basketbola izlases kandidātu saraksts spēlēm ar Poliju: Jānis Strēlnieks, Rinalds Sirsniņš, Edgars Jeromanovs, Jānis Kaufmanis, Dairis Bertāns, Mareks Jurevičus, Ingus Bankevics, Artūrs Štālbergs, Rihards Kuksiks, Ernests Kalve, Ivars Timermanis, Mareks Mejeris, Kaspars Bērziņš, Ronalds Zaķis, Rolands Freimanis, Raitis Grafs, Andrejs Šeļakovs.