Tikai trauma liedz Asvatam Zakirovam cīnīties par čempiona titulu, tādējādi iegūstot bronzas godalgu.

Pasaules strādājošo sporta spēlēs Igaunijā Latviju pārstāvēja Tautas sporta asociācijas delegācija, kuras sastāvā startēja divas Ventspils komandas: Baltijas Ekspresis basketbolā un Ventspils nafta termināls tenisā.

Tenisā, katrs savā veterānu grupā, startēja trīs Ventspils nafta termināla pārstāvji: Asvats Zakirovs, Igors Siņicins un Povils Paupars. Vislabāk veicās jau minētajam Asvatam Zakirovam, kurš vienīgais no ventspilniekiem ieguva spēļu godalgu.

Zakirovs uzvarēja savā apakšgrupā, kas nozīmēja, ka vēl ar diviem uzvarētājiem sadalīs čempionāta medaļas. Mūsu tenisistam nācās apstāties pie bronzas medaļas. Tas tāpēc, ka Asvats savainoja muguru un cīņās par medaļām nemaz nepiedalījās.

Noteikti jāizceļ Zakirova sniegums, jo viņš ir vienīgais, kurš Ventspilij sagādāja Pasaules strādājošo spēļu godalgu. Igors Siņicins ieguva septīto vietu, bet Povils Paupars noslēdza labāko desmitnieku (jāpiebilst, ka Povilam šīs bija pirmās nopietnās sacensības). Siņicins sacīja, ka spēles bijušas ļoti interesantas un jaukas, ļoti skaista bijusi atklāšanas ceremonija. Dalībnieku līmenis bijis ļoti atšķirīgs – no vienkārša tenisa spēlētāja līdz spēcīgam amatierim. Igors uzsvēra, ka galvenais jau ir bijis piedalīties un labi pavadīt laiku, iepazīstoties ar citu valstu spēlētājiem.

Basketbolā piedalījās Baltijas Ekspreša komanda, kuras sastāvā spēlēja: Gatis Valters, Edgars Silarājs, Gundars Bērziņš, Raitis Vēzītis, Raivis Upe, Einārs Bučs, Dāvis Delvers, Mārtiņš Auns, Kristaps Kanbergs, Klāvs Šilbergs, Andris Otto un Matīss Graudiņš, kurš pildīja arī trenera palīga pienākumus. Kā tiesnesis līdzi devās Artis Apermanis.

Čempionātā cīnījās 12 komandas, kuras tika sadalītas četrās apakšgrupās, no kurām nākošajai kārtai kvalificējās divas labākās. Mūsējiem nācās cīnīties ar Žalgira-2 un itāļu vienībām. Nācās samierināties ar nelielu lietuviešu pārsvaru, bet tika pieveikti itāļi, kas ļāva turpināt cīņas par medaļām. Izslēgšanas spēlēs pretī nāca Žalgira-1 komanda, kuras sastāvā spēlēja Masulis, kas vēl pirms četriem gadiem spēlēja tās meistarkomandā. Arī šī spēle ritēja punkts punktā, bet nedaudz labāki bija kaimiņu basketbolisti. Ar to Baltijas Ekspresim beidzās cīņas par godalgām.

Spēlēs par 5.–8. vietu tika izveikti Izraēlas Hapoel spēlētāji, bet mačā par 5. vietu nācās piekāpties bulgāriem. Pirmās divas vietas čempionātā ieguva abas Žalgira vienības, bet trešie palika mājinieki Kalev basketbolisti.  

Ekspreša treneris Māris Bertāns bija ļoti apmierināts ar sporta pasākuma norisi kopumā, vienīgi mūsējiem nav paveicies ar izlozi, jo jau pirmajā izslēgšanas kārtā nācās spēlēt ar Žalgira komandu. «Ja būtu jāspēlē ar kādu citu vienību, tad mūsu izredzes iekļūt labāko četriniekā būtu pavisam reālas, daudz jau nepietrūka arī cīņā ar lietuviešiem,» tā Bertāns. Māris lolo cerības, ka varētu piedalīties arī 2013. gada Strādājošo sporta spēlēs Brazīlijā, bet tad būtu vajadzīgs nopietns sponsoru atbalsts. Jau nākošgad Hamburgā risināsies Eiropas strādājošo sporta spēles, uz kurām ir visas iespējas kvalificēties.

Bertāns vēlējās pateikties visiem atbalstītājiem: Baltijas Ekspresim, N&J, Rietumu naftai, Ventspils domei, kafejnīcai A-10 un arī spēlētāju ģimenēm, bez kuru atbalsta nebūtu varējuši piedalīties šajās spēlēs. «Šis gads mums bijis ļoti veiksmīgs – uzvarējām Olimpiskā centra Ventspils čempionātā, Latvijas Tautas sporta asociācijas spēlēs un tagad pasaulē ieguvām 6. vietu,» priecājās Māris.

Ventas Balss jau rakstīja, ka sacensības notika vairākos sporta veidos – volejbolā, pludmales volejbolā, futbolā, basketbolā, tenisā, galda tenisā, šahā, petankā, džudo, cīņā, vieglatlētikā un peldēšanā. Latviju bez Ventspils komandām pārstāvēja vēl arī Lidosta Rīga, LDz Cargo, Lattelecom/LSAB, EVA-Serviss, Remtes Transports, Filkuls, kā arī individuālie dalībnieki, kopā vairāk nekā 60 sportistu liela delegācija.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: