Durbes ielas posms starp Kuldīgas un Dīķu ielām kļuvis par īstu strīdus ābolu starp Komunālo pārvaldi un būvkompāniju SIA VIA.

Puses strīdas par pieļautajiem defektiem ielas rekonstrukcijas laikā.

Durbes ielas minētais posms būvēts 2004. gadā, kad notika pilsētas ūdenssaimniecības modernizācijas un attīstības pirmā kārta. Celtniecības galvenais darbuzņēmējs ir pilnsabiedrība VCV, ko izveidojušas divas būvkompānijas – AS Venceb un SIA VIA.

Saskaņā ar līgumu šī objekta garantijas termiņš ir 5 gadi, kura laikā galvenais darba uzņēmējs apņēmās novērst uz sava rēķina iespējamos defektus. Pirmie defekti Durbes ielā parādījās pēc diviem gadiem, kad objekts tika nodots ekspluatācijā. 2006. gadā sāka drupt ielas seguma asfaltbetons.

Vēlāk VAS Latvijas valsts ceļi laboratorija konstatēja, ka par brāķa iemeslu kļuva būvnormatīvu pārkāpšana, piemēram, asfaltbetona paaugstināts porainums, vāji noblīvētā šķembu kārta, drenāžas kārtas neatbilstība filtrācijas koeficientam u.c. Tika konstatēts, ka nesošās brauktuves konstrukcija izbūvēta neatbilstoši Autoceļu specifikācijām un nenodrošina nestspēju.

Komunālās pārvaldes direktors Andris Kausenieks un SIA VIA valdes priekšsēdētājs Ivars Tože vienojušies, ka brāķi novērsīs būvnieki. Daļēji defekti tika novērsti 2006. gadā, taču toreiz nebija iespējams veikt garantijas remontu pilnā apjomā, jo līdzās esošajās ielās notika būvdarbi.

Tomēr arī vēlāk garantijas remontdarbi un brāķa novēršana Durbes ielā netika veikti. Taču, ja 2009. gada rudenī celtnieki savā garantijas vēstulē solīja pabeigt ielas remontu, tad šobrīd viņi ir noskaņoti kategoriski pret to.

SIA VIA valdes loceklis Velners Siņicins, kas šajā amatā strādāja arī pirms 6 gadiem, skaidro, ka atbildību par brāķi ielu segumā kopā ar būvniekiem jāuzņemas arī pasūtītājam – Komunālajai pārvaldei. Būvnieku argumenti: iela tiek ekspluatēta ar lielāku slodzi nekā tika projektēts; rekonstrukcijas projektā tika pieļautas kļūdas, par kurām būvnieki neuzņemas atbildību; visbeidzot, pa šiem sešiem gadiem Ventspilī divas reizes bijusi barga ziema, kas nesaskan būvnormatīvu noteikto klimatisko karti.

Komunālās pārvaldes direktors Andris Kausenieks iebilst: SIA VIA būvēja Durbes ielu no abiem tās galiem. Kāpēc brāķis konstatēts tikai vienā posmā? Gan bargās ziemas, gan slodze vienādi ietekmējuši visu Durbes ielu.

Punktus uz i būvnieku un Komunālās pārvaldes strīdā uzliks būvekspertīze, kas tiks pabeigta 20. jūlijā. Komunālā pārvalde nolēmusi piesaistīt juristus ekspertīzes rezultātu vērtējumam. Kausenieks saka, ka negribētu lietu novest līdz tiesai, jo tiesvedības laikā SIA VIA nevarēs piedalīties iepirkumu konkursos. Pēc Kausenieka sacītā, par citiem SIA VIA objektiem Ventspilī pretenziju nav bijis.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: