Jūnija sākumā maluzvejniecībā Nabas ezeru kanālā pieķertais Valsts policijas (VP) Ventspils iecirkņa inspektors pagājušajā nedēļā iesniedzis atlūgumu.

Priekšnieks viņa atlūgumu esot pieņēmis, ziņo LETA.

Dažas dienas pēc pieķeršanas maluzvejniecībā Ventspils iecirkņa inspektors tika atstādināts no dienesta pienākumu pildīšanas uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku.

Savukārt Kuldīgas policijas iecirknis pagājušajā nedēļā nodevis prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret trīs vīriešiem, tostarp Ventspils policistu, par maluzvejniecību.

Lai izvērtētu policista rīcību, VP Kurzemes reģiona pārvaldē dažas dienas pēc notikušā tika ierosināta disciplinārlieta, un toreiz tika pausts, ka disciplinārlietas izmeklēšana varētu ilgt aptuveni mēnesi. Disciplinārlietas izmeklēšana pret policijas darbinieku vēl nav pabeigta. "Kaut arī kriminālprocess jau ir nodots vajāšanai un pats darbinieks ir uzrakstījis atlūgumu, tā ir jāpabeidz," atzīst VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Jau ziņojām, ka 5.jūnijā plkst.23.30 Kuldīgas novada Padures pagastā, pie Nabas ezera vides inspektori aizturēja trīs vīriešus, tostarp vienu valsts policijas darbinieku, kuri zvejoja ar zvejas tīkliem, nelikumīgi nozvejojot 15 dažādu sugu zivis.

Policija sāka kriminālprocesu pret visām trim maluzvejniecībā pieķertajām personām.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 110.panta otrās daļas - par patvaļīgu zivju ķeršanu vai citādu zivju vai ūdensdzīvnieku iegūšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tā izdarīta valsts īpaši aizsargājamā dabas teritorijā vai objektā, vai ja ar to radīts būtisks kaitējums.

Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: