Stiklu ciemā atgriezusies vairāk nekā trešdaļa tajā deklarēto iedzīvotāju, pastāstīja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks.

No 120 ciemā deklarētajiem iedzīvotājiem mājās atgriezušies aptuveni 50 cilvēki. Mucenieks pastāstīja, ka Stiklos atgriezušies cilvēki par savu veselības stāvokli nav sūdzējušies, turklāt patlaban tur nav vērojams liels sadūmojums.

Mucenieks norādīja, ka patlaban gan neesot vēlams atgriezties Stiklu ciemā, jo vēja virziena prognozes tam neesot labvēlīgas. Šī iemesla dēļ Stiklos pagaidām nav plānots vest atpakaļ bērnunama bērnus.

Patlaban vēl nav rēķināti ugunsgrēka radītie zaudējumi pašvaldībai - tas tikšot darīts, kad ugunsgrēks tiks likvidēts. Taču patlaban ūdens un produktu nodrošināšanai pašvaldība iztērējusi aptuveni 5000 eiro, pastāstīja Mucenieks.

Viņš pauda, ka pašvaldība vērsīsies pie valsts, lai lūgtu tai atlīdzināt ugunsgrēkā radušos zaudējumus. Iespējams, zaudējumi būs radušies, izdegot arī nelielam pašvaldībai piederošajam meža gabalam ugunsgrēka skartajā apgabalā.

Lai gan šodien ugunsgrēka dzēšanas darbu vietā ir neliels vējš, tomēr degšana ar atklātu liesmu nenotiek, bet notiek gruzdēšana. Ugunsdzēsēji glābēji kopā ar pārējiem iesaistītajiem turpina ugunsgrēka dzēšanas darbus.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: