Ventspils novada dome izsludinājusi iepirkuma konkursu par būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību Ugāles vidusskolas sporta zāles - manēžas jaunbūvei, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Piedāvājumus konkursam var iesniegt līdz 21.novembra plkst.10.

Ventspils novada dome septembrī nolēma pārtraukt Ugāles vidusskolas sporta zāles - vieglatlētikas manēžas pārbūves darbus un tā vietā būvēt jaunu ēku, informēja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks.

Šāds lēmums pieņemts, jo būvdarbu procesā konstatēts, ka jāmaina manēžas kolonnas, kas sākotnēji SIA "Arhitektu birojs "Krasts"" izstrādātajā būvprojektā nebija paredzēts. Projektētāji kolonnu stāvokli sākotnēji bija novērtējuši kā labu, taču būvkonstruktori iebilda pret to saglabāšanu.

Kā skaidroja Mucenieks, sporta zāli bija plānots ne vien atjaunot, bet arī paplašināt no 800 līdz 1300 kvadrātmetriem, kas nozīmētu papildu slodzi kolonnām vienā manēžas pusē. Secināts, ka esošās kolonnas šādu slodzi nevarētu izturēt, tāpēc tās būtu jānomaina. Šāds risinājums papildu izmaksātu 375 000 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Turklāt projektētāji nevarēja dot nekādu garantiju, ka kolonnas nenāksies mainīt arī otrā pusē, kas atkal nozīmētu ievērojamas papildu izmaksas. Nav paredzams arī tas, kādā stāvoklī pēc kolonnu nomaiņas būtu ēkas jumts, ko, iespējams, arī nāktos mainīt. Rezultātā pašvaldība secinājusi, ka, būvējot manēžu no jauna, nevis pārbūvējot esošo, izdosies ietaupīt aptuveni 300 000 - 400 000 eiro.

Pašvaldības vadītājs lēš, ka jaunas manēžas būvniecība izmaksās ap 1,2 miljoniem eiro. Vecās manēžas pārbūves izmaksas sākotnēji bija paredzētas ap 800 000 eiro.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Krišs Daugulis 13.11.2017, 19:45:23

    Piedodiet, bet nupat te klaigāja par Ugāles vidusskolas slēgšanu.
    Tikko tur tika ieguldīti pamatīgi līdzekļi, tagad vēl 1,2 miljonu un pēc tam konkurss par logu un durvju aizklapēšanu, vai kā?!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: