Nākamajā gadā Latvijā vidējā bruto darba samaksa varētu sasniegt 1000 eiro, ceturtdien, iepazīstinot ar jaunāko "Swedbank" ekonomikas apskatu, sacīja bankas galvenais ekonomists Latvijā Mārtiņš Kazāks.

"Ja man pavasarī vēl likās - diez vai tas 2018. gadā notiks, jo algu kāpums šogad, visticamāk, tik straujš nebūs, tad pašlaik izskatās, ka nākamajā gadā - uz Latvijas 100-gades svinībām - vidējā alga oficiāli būs 1000 eiro," sacīja Kazāks, piebilstot, ka šāds vidējās bruto darba algas lielums tiks sasniegts tad, ja pasaulē nenotiks nekas negatīvs.

Jaunākajā bankas ekonomikas apskatā arī atzīmēts, ka Latvijas ekonomikas izaugsme 2017. gada pirmajos trijos ceturkšņos ir bijusi gan plaša, gan strauja - audzis gan eksports, gan investīcijas, gan mājsaimniecību patēriņš. Ekonomikas segments turpina uzlaboties, bet kreditēšana vēl arvien ir vārga.

"Negatīvās demogrāfiskās tendences un ekonomikas izaugsmes radītais pieprasījums pēc darbiniekiem turpina karsēt darba tirgu un strauji audzēt algas. Komplektā ar minimālās algas celšanu vidējās bruto algas kāpums nākamgad būs ap 9%. Solīts makā krīt - uz Latvijas simtgadi strādājošo vidējā bruto darba samaksa sasniegs 1000 eiro," teikts apskatā, piebilstot, ka darbaspēka nodokļu mazināšanas ietekmē neto algas augs straujāk.

Pēc bankas ekspertu piebilstā, daļa no oficiālās algas kāpuma būs legalizācijas efekts, un patiesais vidējās bruto algas pieaugums varētu būt ap 6-7%.

"Algu kāpums būs straujāks par cenu kāpumu - mājsaimniecību pirktspēja augs. Darba tirgus un algu kāpums būs biznesa cikla karstākais punkts - algu kāpums pavilks uz augšu cenas, bet cenu kāpumam tiešas un spēcīgas ietekmes uz algu kāpumu, visticamāk, nebūs, un tāpēc destruktīvu algu-cenu spirāli neredzēsim," piebilsts apskatā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Swedbank" ir paaugstinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 4,2% līdz 4,7%. Tāpat banka paaugstinājusi Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam no 4% līdz 4,2%, bet 2019. gadam IKP pieauguma prognoze saglabāta 3,2% apmērā.

Savukārt gada vidējās inflācijas prognoze šim gadam Latvijā saglabāta 2,9% līmenī, kamēr nākamajam gadam tā paaugstināta no 2,8% līdz 3,5%, bet 2019.gadam - no 2,2% līdz 2,5%.

Komentāri (17)

 • 0
  OSIS Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Valstī varbūt,ventspilī švaki vai,mums jau te ir standarts minimālais-un augstākais 600-700.

 • 0
  prof.Preobraženskis. Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Tas tūkstotis jau būs-pa visu gadu kopā sanāks!

 • -2
  Kurzemnieks Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Pēc jau zināmā principa - bomzis un miljonārs kopā ir ļoti bagāti cilvēki...

 • 0
  karlito Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Kā mani tracina tas teiciens ''vidējā''..šajā valstī nav tāda vidējā..ir kam ir daudz un ir kam nav nekas...stipri nosacīts ir tas vidējais..

 • -1
  Guantanamo Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  nafig tautu tracinat

 • 0
  šašl¡ks Pirms 1 nedēļas

  Tieši otrādi - VAJAG tautu tracināt. Citādāk no tādiem liekēžiem, kā šobrīdējā valdība, netiksim vaļā nekad.

 • 0
  dzives_butiba Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Vai tiešām šiem cilvēkiem nekad nebūs kauns par savām izdarībām pret tautas cilvēku.Ko līdz rādīt šausmu pagātnes hroniku,ja ne tagadne ,ne nākotnē ,nekas nemainās.

 • 0
  šašl¡ks Pirms 1 nedēļas

  Tad jau kundziņiem atkal būs pāris štukas pie algas... Jauki, jauki... Tuvojas Latvijas simtgade, interesanti, kas te vairs uz to simtgadi būs palicis, kas viņu svinēs, un vai vispār ar labu vārdu pieminēs?

 • 0
  šašl¡ks Pirms 1 nedēļas

  Uz nesaistītas nots - man vienīgajam liekas saistoša doma par Revolūciju tieši simtgades dienas vakarā?

 • -3
  Kurzemnieks Pirms 1 nedēļas

  Nekas labs tāda revolūcija nav - slaktiņš, bads, slimības.

 • 0
  Barons Pirms 5 dienām, 12 stundām

  Un tād Kurzemniek būt pakārt...

 • 0
  Frīdis Pirms 6 dienām, 22 stundām

  Kā šim muļķību pumpētājam ar to prātiņu ? Kur viņš dzīvo ? Kas šī frukta galvaskausu piepilda? Pīļu mēsli vai zāģu skaidas ? Cita substance ir apšaubāma ! Šis Mārtiņš Kazaks varētu kādreiz aizbraukt pa Latvijas lauku novadiem un paskatīties kā Latvijas tauta dzīvo. Tad uzreiz šie murgi viņam pārietu !

 • 0
  Daniels Pirms 5 dienām, 22 stundām

  Turpinās iedzīvotāju maldināšana.
  Kas ir vidēja alga?
  Elementārs piemērs:
  2017.g. Jānis pelna 200€/men, Pēteris pelna 1000€/men. Vidēja alga 2017.g. ir 600€/men.
  2018.g. Jānis pelna 1€/men, Pēteris pelna 1400€/men. Vidēja alga 2018.g. ir 700€/men.
  Profit!
  Taka vienīgais secinājums - labākā gadījumā valstī nekas nemainīsies. Nabagie paliks nabagie, bet bagātie nedaudz bagātāki.

 • -1
  Guantanamo Pirms 5 dienām, 1 stundas

  Valsti algas celj IT nozare stradajoshie, arvalstis stradajoso tieshie parskaitijumi, kas ietekme tirdzniecibas sfera stradajoshos, freelanceri, etc, ar laukiem tur mazs sakars, tur vairak individuala limeni

 • 0
  gunča Pirms 4 dienām, 22 stundām

  Kurzemniek,slimības jau ir daudz,bads daļēji,slaktiņi vēl nav,bet varētu būt,ja šitā turpināsies.

 • -1
  Kurzemnieks Pirms 4 dienām, 21 stundas

  Bads nav, jo divlitriniekiem tiem, kas purpina ka naudas nav, tomēr sanāk.)
  Vnk revolūcija neko neatrisina.

 • -2
  Kurzemnieks Pirms 4 dienām, 21 stundas

  Baron, to revolicinār sāks kārt tev un tov muiž dedzinat.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: