Zāliena pļaušanai parasti nepievēršam lielu uzmanību, tomēr tas ir zāliena galvenais kopšanas pasākums, tāpēc būtu svarīgi zināt un ievērot galvenos noteikumus pareizai zāliena pļaušanai.

Kad pļaut? Zāliens jāpļauj pēc iespējas biežāk, jo pļaušana nodrošina biezāka un skaistāka zelmeņa veidošanos. Zāliens jāpļauj sausā laikā – tad pļāvuma kvalitāte būs laba un pļaujmašīna strādās viegli un kvalitatīvi.

Kā pļaut? Jālieto pļaujmašīna ar asu nazi. Ja nazis neass, zāliena stiebri netiek nogriezti, bet nosisti ar sitienu – gals paliek robains, zāliens ātri iekalst, un veidojas lielisks perēklis slimībām. Ja pļaujat regulāri, zālienu var nesavākt, – tas būs labs mēslojums pašam zālienam. Savukārt, ja pļaušanas darbi ir neregulāri vai pļaujot tomēr paliek nopļautas zāles kumšķi, jālieto savācējs vai jānogrābj nopļautais.

Cik pļaut? Pļaušanā ir viens vienkāršs, taču ļoti svarīgs likums – vienā pļaušanas reizē nedrīkst nopļaut vairāk kā trešdaļu zāliena. Tātad, ja zāliens ir 10cm garš, vairāk kā 3 cm nopļaut nedrīkst, pretējā gadījumā zāliena augšana uz 10 dienām apstājas, radot iespēju izpausties nezālei, sūnai un citām likstām.

Ideālais augstums skaistam piemājas mauriņam ir 4–6cm. Ja zālienu regulāri mēslosiet, laistīsiet un kopsiet, pļaut vajadzētu reizi 3–4 dienās – tāds zāliens būs saimnieka lepnums!

Konsultēja: Ansis Birznieks, dārzu mākslas uzņēmuma Galantus dārznieks

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: